Jandarma Cezayı Havadan Kesti

#ferizlide.com

Sakarya İl Jandarma Trafik Timleri Helikopter Destekli Trafik Denetimi Yaptı…

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince helikopter ile havadan yapılan trafik denetiminde 15 araç sürücüsüne idari para cezası kesildi.

Jandarmadan yapılan açıklama da;

İçişleri Bakanlığı’nın trafik kazalarının önlenmesi kapsamındaki talimatları doğrultusunda, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Jandarma Havacılık Komutanlığına ait bir helikopter Sakarya İl Jandarma Komutanlığı emrine geçici görevle görevlendirilmiştir.

Bu kapsamda sorumluluk bölgemiz olan D-140 01 Akyazı Mudurnu karayolunda 15 Ekim 2018 tarihinde Jandarma trafik timlerimiz helikopter destekli trafik denetimi yapmıştır.

Havadan tespit edilen trafik ihlalleri (Karayollarında sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak, park etmek vb.) yerde bekleyen trafik timlerine bildirilerek 15 araç sürücüsü hakkında trafik idari para cezası uygulanmıştır.

Tüm bu uygulamalar Trafik kazalarının önlenmesi, sürücüler üzerinde algı oluşturma ve yakalanma riskini en üst düzeyde tutabilmek için yapıldığı; Sakarya İI Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri tarafından trafik kural ihlallerinin tespitine yönelik tedbir ve uygulamaların hız kesmeden bundan sonra da devam edeceği bildirilmiştir.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x