Toyota Otomotiv A.Ş, 800 Kişi İşe Alacak

#ferizlide.com: Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden bildirildiğine göre;

“TOYOTA OTOMOTİV A.Ş, 800 KİŞİLİK İLAVE İSTİHDAM SAĞLAYACAK. 

Korona Virüs salgını nedeniyle gerekli tedbirleri alarak üretime başlayan TOYOTA OTOMOTİV Sanayi A.Ş., üretim ve ihracat hedeflerini artırmak için İŞKUR üzerinden 800 kişilik ilave istihdam sağlayacak. Bu amaçla, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında kayıtlı ve nitelikli işgücünün desteklenmesi için kısa süreli adaptasyon ve sertifika eğitimleri düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. İŞKUR’a kayıtlı iş arayanların yararlanacağı projeyle, kaynak, montaj ve boya işçiliği mesleklerinde olmak üzere toplam 800 kişinin eğitim alarak fabrikada istihdam edilmesi sağlanacaktır. Ayrıca, kurs programına katılım sağlayan sözleşmeli işçilerin 6 aylık çalışma sonrasında uygun görülmesi halinde firmada kadrolu çalışan olma imkânına da sahip olabilecekleri belirtildi. 

 Üretim ve ihracat hedeflerini artırmak için 3 ayda 800 kişilik istihdam sağlanacaktır.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve CEO’su Toshihiko KUDO “Ülkemiz ve dünyamız genelinde zor koşullarla mücadele ettiğimiz bu günlerde de Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. olarak istikrarlı üretimimizi sürdürerek Ülkemize ve Sakarya’mıza katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Bu doğrultuda, salgın nedeniyle gerekli tedbirleri alarak üretime başlanılmıştır. Üretim ve ihracat hedeflerimizi gerçekleştirmek amacıyla 2020 yılı içerisinde yaklaşık ilave 800 kişilik bir istihdam sağlamayı hedeflemekteyiz” ifadesinde bulundu. Ayrıca, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve CEO’su Toshihiko KUDO, İŞKUR’a destekleri dolayısıyla teşekkürlerini de bildirdi.

 Katılımcı şartları ve başvuru şekli.

Mesleki eğitim kursuna katılmak isteyen iş arayanların; bay, en az lise mezunu,  Sakarya’ da ikamet ediyor olması ve askerliğini tamamlamış ya da en az 6 ay tecilli olması şartlarını taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşıyan iş arayanlar, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’ ye veya Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuru yapabilecektir.

 

TOYOTA A.Ş nin faaliyete başlaması yan sanayinin de işbaşı yapmasını sağlayacaktır.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, “İlimizin istihdamına güçlü destek veren TOYOTA Otomotiv A.Ş nin yeniden tam kapasite ile üretime başlaması, firmaya bağlı yan sanayinin de işbaşı yapmasını beraberinde getirmektedir. Bütün sektörlerde virüse karşı kontrollü ve tedbirli istihdam bilincinin oluştuğunu, TOYOTA A.Ş nin bu bilinçle 800 kişilik ilave işçi alma taleplerinin memnuniyet verici olduğunu” belirtti.

 İŞKUR İl Müdürü KAYA, İŞKUR’un istihdam teşvik programlarının devam ettiğini hatırlatarak,  01 Haziran 2020 tarihi sonrasındaki normalle sürecinde istihdamını artıracak işverenleri istihdam teşviklerden yararlanmaya davet etti. Bilindiği üzere, işverenler İŞKUR işbaşı eğitim programları ile yeni işe alımlarda alacakları işçilerin 3 aydan 6 aya kadar ücretlerinin Kurum tarafından ödenmesi teşvikinden yararlanmaktadır. 

Kısa çalışma iptali yaparak işbaşı yapan işyerlerinin sayılarında hızlı artışlar başladı.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA; Virüsün istihdam üzerindeki etkilerine değinerek “İŞKUR, Korona virüs salgının görülmesi ile birlikte istihdamın Kısa Çalışma Ödeneği ile korunması için olağan üstü bir gayret göstererek, işveren başvurularının tamamı kabul edilmiş ve ödemelerin zamanında çalışanlara yetiştirilmesi sağlanmıştır. Özellikle 15 Mayıs-2020 tarihinden sonrasın da işverenlerimizin Kısa Çalışma Ödeneği başvurularının çok azaldığını, bunun yanında Kısa Çalışması devam eden işverenlerimizin de bu tarihten sonra üretime ve işe başlama gerekçesi ile Kısa Çalışma Ödeneklerinin iptallerini talep ettiklerini memnuniyetle gözlemlemekteyiz. Dolayısıyla, Kısa Çalışmaya ilişkin gelen iptal taleplerinden 01 Haziran 2020 tarihinden sonraki normalleşme süreciyle bunun daha fazla artacağı anlaşılmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.” denilmektedir.#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Gürkan cömert
Gürkan cömert
1 yıl önce

S.a beni rapor % 40 var işi buluyor ne istiyor ferakmez çalışmak lazim bana evli

Sultanbeliy oturyorum maaş 3.100 tl 2 çocuk var …

Ergun kocaman
Ergun kocaman
1 yıl önce

İşkur eleman montaj

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x