Toplu Kur’an-ı Kerim Ve Dua Programı

#ferizlide.com

Her Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı arifesinde düzenlenen toplu Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua programı Ferizli Merkez Mezarlığında gerçekleştirildi.

Son zamanlarda şer güçler tarafından ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyunlar iyice arttı. Bu yüzden bu yılki program çok daha anlamlıydı. Ferizlili vatandaşlar da Kurban Bayramı arifesinin erken saatlerinden itibaren mezarlıklara akın etti. Bayram nedeniyle gelen gurbetçilerde kabir ziyaretlerine eklenince mezarlıklar doldu taştı. Vatandaşlar, belediye ve ilçe müftülüğünün düzenlediği toplu Kuran-ı Kerim ve Dua programı eşliğinde kabir ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Milletçe Birlik ve beraberliğe ihtiyacın en çok olduğu şu dönemlerde ferizlililer kabir ziyaretinde iç ve dış tehditlere karşı tek vücut oldular. Yakınlarının kabri başında gözyaşı döken vatandaşlar ülkemizin bekası, birlik ve beraberliği içinde dua ettiler. Aynı safta toplu dua eden ferizlililer birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha pekiştirdiler. Bir yandan da kabirlerini düzenleyip çiçek diktiler.

Yine bu bayram arifesinde de belediye vatandaşlara çiçek dağıttı. Çiçekleri alan vatandaşlar yakınlarının kabirlerine diktiler.

Belediye ekipleri de ziyaretçilere gerek çiçek, gerekse diğer konularda yardımcı oldular. Program sonunda vatandaşlara belediye tarafından gülsuyu ve çikolata ikram edildi.

Toplu Kuran-ı Kerim ve Dua programından çok memnun olduklarını belirten vatandaşlar, her yılki bu güzel etkinlik için emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Belediye basın

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x