TOBB ve TÜRK-İŞ Başkanlarından Vali Nayir’e Ziyaret

#ferizlide.com

Çeşitli programlara katılmak ve temaslarda bulunmak üzere ilimizde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve ilçelerin Oda Başkanlarının da eşlik ettiği ziyarette Valilik Şeref Defterini imzalayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Sakarya’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, Vali Ahmet Hamdi Nayir’e yeni görev yerinin hayırlı olmasını dileyip, misafirperverliklerinden dolayı da teşekkür ettiler.

İlimize dair görüş alışverişinde bulunulan ziyarette TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, aslen Sakaryalı olmasından dolayı bir nevi ev sahibi olduklarını belirterek, ilimiz hakkında tanıtıcı bilgiler de verdi.

Sanayi, tarım ve turizm alanındaki yatırımlar ile adından söz ettiren Sakarya’nın potansiyelini çok önemsediklerini ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bu potansiyelin daha da verimli olması adına çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Ülkemizin en önemli iki sivil toplum kuruluşunun başkanlarını makamında ağırlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, hem sanayici ve işverenlerin hem de işçilerin temsilcilerinin Sakarya’da bulunmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ziyaretleri için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’a teşekkür etti.

Ziyaret sonrası Vali Nayir, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TÜRK-İŞ Başkanı Atalay ile birlikte Serdivan ilçesinde bulunan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu. Burada öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Nayir ve Başkanlar, daha sonra sınıfları gezerek öğrenciler ile bir süre sohbet ederken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu okulun anı defterini de imzalayarak yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Sakarya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu