Terörle mücadele semineri

#ferizlide.com

Sakarya Trabzonlular Derneği’nde terörle mücadele semineri verildi

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri çerçevesinde “Bilinçli Gençlik, Güvenli Gelecek 3” isimli proje kapsamında düzenlenen bilgilendirme semineri Sakarya Trabzonlular Derneği Kültür ve Dayanışma Derneği’nde yapıldı.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği toplantı salonunda düzenlenen seminere dernek başkanı Dr. Zeynep Öz, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polis memuru Resul Karatosun, terör örgütlerinin eleman temin etme yöntemleri ve çocukların korunması ile ilgili yaptığı sunumda terör örgütleri hakkında bilgiler verdi.

Örgütlerin eleman temin etmek için kullandığı yöntemlerle ilgili çeşitli örnekler vererek ailelere de uyarılarda bulunan Karatosun, terör örgütlerinin kullandığı yöntemlerle gençlerin ailelerden koparıldığını verdiği örneklerle anlattı.  

Terörle mücadele etmek için bir ve beraber olmak gerektiğine de vurgu yapan Karatosun şöyle devam etti: “Terörün ırkı ve dini yoktur. Sloganları barıştır ama asıl amaçları savaştır. Terör bizim evlatlarımızı bize karşı kullanıyor. Aileler çocuklarına sahip çıkmalı, kimlerle arkadaşlık yaptığına dikkat etmeli. Her şeyden önce çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Çocuklarımıza değer vermeliyiz. Değer vermezsek başkaları değer verir ve başkalarının kucağına düşer. Çocuklarımızı teröre karşı mutlaka bilgilendirmeliyiz.”.

1 saatten fazla süren seminerde ayrıca ailelerde farkındalık oluşturmak amacıyla gerçek olaylardan hazırlanmış video ve resimler de paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu