Tematik Kış Kampları Başladı

#ferizlide.com: Tematik Kış Kampları Kapsamındaki Eğitimciler Kampı İlimizde Başladı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Tematik Kış Kampları kapsamındaki ‘Eğitimciler Kampı’ açılış törenine katıldı.

“İlimiz ile Birlikte 7 İlden Öğrencileri Ağırlıyoruz”

20-24 Ocak 2020 tarihleri arasında 15 farklı şehirde 15 farklı tema konseptinde düzenlenen ve Sakarya ile birlikte Bayburt, Denizli, Kilis, Manisa, Uşak ile Rize illerinden toplam 150 öğrencinin katıldığı Eğitimciler Kampının Açılış Törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ın yanı sıra; Garnizon ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay İsmail Başoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

“Müzik Dinletisi Yapıldı”

Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Kongre Salonunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, sanatçı Ahmet Şahin’in sergilediği müzik dinletisinin ardından KYK Genel Müdürlüğünce düzenlenen kampların anlatıldığı bir video gösterisi de yer aldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Paşa Odabaş, Yazar Nurettin Topçu’nun Türkiye’nin Maarif Davası adlı kitabında yer alan Muallim’in tanımı ile ilgili bilgiler vererek, milletimizin devletimize emanet ettiği gençleri ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

“Eğitimde Başarıya Muhtacız”

Eğitimciler Kampı dolayısıyla ilimizi teşrif etmiş olan çok kıymetli Bakan Yardımcımız ile bu programa katılmak için ilimize gelmiş olan bir sabır mesleğinin, fedakârlık mesleğinin temsilcisi olmaya aday öğrencilerle böylesi bir programda aynı salonu paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek sözlerine başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Başarısına muhtaç olduğumuz, başarısını hedeflediğimiz konular içerisinde hiç şüphe yok ki eğitim konusu en başta geliyor. Her ülke gibi, her millet gibi biz de, bu başarıyı sağlamak için önemli gayretler yürütüyoruz. Üniversitelerimizde öğretmen adaylarına çeşitli eğitimler

verilirken, Gençlik ve Spor Teşkilatımız, Bakanlığımız da bu konuda önemli katkı sağlayacak faaliyetleri onlarla birlikte yürütmeye çalışıyorlar.

“Ayrıntılar Özellikleri Öne Çıkarır”

Başarı ayrıntılarda gizlidir. Ayrıntılardaki hususlar da, sizin gelişiminizi ve özelliklerinizi öne çıkaracak türdendir. Böyle bir programa gelip katılanların gelmeyenlere, katılmayanlara muhakkak bir fark oluşturacaklarını düşünüyoruz. Katılanlar hem değişik yerleri görecekler, farklı kültürlerden arkadaşlarla tanışacaklar hem de burada konunun uzmanlarıyla eğitim konusunu tartışarak, konuşarak diğerlerinin önüne geçmiş olacaklar, bizim buna ihtiyacımız var.

“30 Yıl Önceki Anısını Anlattı”

İyi bir eğitim için vazgeçilmez olan en önemli hususlardan bir tanesi de öğretmenlerimizin kalitesidir. Bu kaliteyi artıracak ve daha iyiyi ortaya çıkaracak hususlara katkı sunma adına yapılan her faaliyet bizler için de çok önemli ve çok kıymetlidir” diyerek 30 yıl önce ilk görev yeri olan Bahçe İlçesi Kaymakamlığı görevini ifa ederken ilçedeki Öğretmenler Günü kutlamasına katılan dönemin Adana Valisi Merhum Recep Birsin Özen ile yaşadıkları anıyı paylaştı.

“Verilen Emeğin Karşılık Bulacağından Eminiz”

Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmasının devamında, “İşte muallim dediğimiz, büyük fedakârlık gerektiren, büyük sabır gerektiren, o çocukları kendi çocuğu gibi görüp onlar için her türlü riski göze alan çok kıymetli bir mesleğin mensubu olmaya aday olan siz gençlerimizi ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hem okullarınızın sizlere vermiş olduğu emek hem de Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu gibi teşkilatlarımızın vermiş olduğu desteğin, emeğin karşılığını fazlasıyla vererek ülkemize bugünkünden çok daha güzel bir gelecek hazırlayacağınızı temenni ediyoruz. Üzerinize düşeni yaptığınız takdirde gelecekteki öğrencileriniz de vereceğiniz emeğin karşılığını size mutlaka sunacaklardır” diye sözlerini noktaladı.

“İlk Ders Bakan Yardımcısı Baydaş’tan”

Tematik Kış Kampları kapsamındaki Eğitimciler Kampının ilk dersini veren Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş Sakarya’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz kamplarda farklı şehirlerde farklı temalar işleniyor. Bu kamplarda sanat dünyasından edebiyat dünyasına, siyaset dünyasından tecrübelerini gençlerimizle paylaşan çok kıymetli idarecilerimize kadar, genç yeteneklere, genç yöneticilere kadar farklı kulvarlarda konuşmacılarımız yer alıyor. Ara tatilleri Kış Kampları ile değerlendiriyoruz, yılsonu kamplarımızda da yine gençlerimizi bir araya getiriyoruz. Diğer illerde olduğu gibi merkez olarak seçtiğimiz Sakarya ilinde de geleceğimiz olan gençlerimizin hayatlarına bir değer katmaya çalışıyoruz. Bu kamplarda bir Türkiye Mozaiği ortaya çıkıyor. Sayın Valimizin riyasetinde ev sahipliklerinden dolayı herkese teşekkürlerimizi arz ediyorum” diye konuşarak Kış ve Yaz Kampları hakkında bilgiler verdi.

“İlimizdeki Öğrenciler de Konya ve Antalya’ya Gittiler”

Eğitimciler Kampı kapsamında 5 gün boyunca ilimiz ile birlikte 7 ilden 150 öğrenci Muhammet Fatih Safitürk Yurdunda eğitim alırken, ayrıca akademik seminerler, şehir gezileri, şehit yakınları ve gazileri ziyaret, sinema gösterimleri, konserler ve birbirinden farklı sportif etkinlikler de düzenlenecek.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında kalan öğrenciler de, bu yıl 5. Tematik Kış Kampları kapsamında Konya’da düzenlenen “Gönül Coğrafyası Kampı ve Antalya’da düzenlenen “Mühendislik Kampı’na katılacaklar.

“Bakan Yardımcısı Baydaş’dan Vali Nayir’e Ziyaret”

5. Tematik Kış Kampları kapsamındaki ‘Eğitimciler Kampı’ programına katılmak üzere ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, program sonrası Vali Ahmet Hamdi Nayir’e ziyarette bulundu.

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un da eşlik ettiği ziyarette Bakan Yardımcısı Baydaş, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Valilik makamına geçti.

“Spor Şehri Sakarya”

Sporun her alanında yıllardır özel bir yeri olan Sakarya gibi bir şehirde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Baydaş, misafirperverlikleri için de Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür etti.

Bakan Yardımcısı Baydaş’ı ilimizde ve Valiliğimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Nayir, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada barındıran Sakarya’nın aynı zamanda bir spor şehri olarak ülkemize verdiği katkıların kendilerini gururlandırdığını belirtti.

“Büyükşehir Belediyesi de Ziyaret Edildi”

Sakarya’da spor alanında yapılan çalışmalar ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaret sonrası Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesine geçtiler.

“Spor Tesisleri Gezildi”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile makamında bir süre görüşerek bilgiler alan Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, daha sonra Vali Ahmet Hamdi Nayir ile birlikte Yeni Atatürk Stadyumunda yapımı devam eden Spor Tesisinde incelemelerde bulundular.

İçerisinde 20 adet Cep Salonları ile birlikte 120 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun Atletizm Pisti ve Jimnastik Salonunun yer aldığıü, farklı alanlarda sporcuların tam kapasite ile yararlanacağı tesisi gezerek yetkililerden bilgiler alan Bakan Yardımcısı Baydaş, böylesi modern tesislerimiz sayesinde gençlerimizin Sakarya’yı ve ülkemizi daha iyi temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x