TEİAŞ İzmit İndirici Merkezde Güvenlik

Su Baskını Nedeniyle TEİAŞ İzmit İndirici Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

İzmit İlçesi Yahyakaptan Mahallesi’nin enerjisi toplu yapı yönetim talebi üzerine kesildi.

27 Mayıs Saat: 04:00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 20 dakika süren şiddetli yağmur yağışı nedeni ile Kocaeli’nin İzmit İlçesinde birçok noktada su baskınları meydana geldi. Solaklar mevkiinde kurulu bulunan TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) 5.inci Bölge Müdürlüğüne bağlı İzmit İndirici Merkez’de de (380/154/34,5 KV) yoğun yağış nedeniyle güvenlik tedbirleri alındı. Bazı fiderlerin enerjisi kesilerek diğer hatlar üzerine aktarıldı. SEDAŞ enerji verilmesi çalışmaları için İzmit ve tüm ilçelerde TEİAŞ ile koordinasyon sağladı.

İlgili Makaleler

Yoğun yağışın aniden bastırması İzmit İlçesindeki bazı ev ve işyerlerinin zemin katlarında su baskınlarına neden oldu. Ali Kahya Mahallesi’nden geçen Kanal Boyu Deresi’nin yatakları taşma noktasına geldi. Normal zamanlarda su debisi çok düşük olan derenin bu halini gören vatandaşlar, zaman zaman dere kenarından oluşan manzarayı izledi. Yahya Kaptan Mahallesi Toplu Yapı Yönetimi talebi üzerine Saat:07:00’de komple Mahalle’nin enerjisi kesildi.

Tuzla, Darıca ve Derince ile Hereke de etkili olan yağış, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde de kendini hissettirdi. 04:30 ile 06:30 arasında şiddetli bir şekilde süren yağmur kısa sürede  ev ve iş yerlerinin birinci katlarının su basmasına neden oldu.  Yalova Karamürsel yolunun bir süre trafiğe kapandı. İtfaiye ekipleri ve vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde ev ve iş yerlerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin su baskını tahliye çalışmaları devam ederken SEDAŞ İzmit Şebeke Operasyon ekipleri ile de koordineli olarak enerji açma kesme çalışmalarında güvenlik tedbirleri birlikte sağlandı. SEDAŞ enerji verilmesi çalışmaları için İzmit ve tüm ilçelerde Şebeke operasyon ekipleri ile TEİAŞ’ın önlemlerine bağlı olarak TEİAŞ’a destek sağlamak üzere saha da görev yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu