Tarım krediden üreticiye sözleşmeli ürün teklifi

Ferizli Tarım Kredi Kooperatifi Çiftçi Ortaklarıyla Düzenlediği Programla Üretimi Konuştular.

Ferizli Botanik Park tesissilerinde düzenlenen istişare toplantısına Tarım Kredi Müdürü Gamze Öncü Ertaş, yönetim kurulu Başkan Mehmet Temel ve üyeleri ile çok sayıda ortak katıldı.

#FERİZLİ.COM.TR

Toplantıda açılış konuşması yapan Kop müdürü Gamze Öncü Ertaş, “Türkiye’mizin en büyük çiftçi ailesi ve Ferizli Tarım Kredi Kooperatifi olarak şahsım ve değerli çalışma arkadaşlarım ile bugünkü toplantıda kurumumuzun iş ve işlevleri hakkında bilgilendirme ve sizlerden bilgilenme adına biraya gelerek sürdürebilirliğimizi ve üretime olan katkımızı artırmak, bereketli hasatlarda birlikte olabilmek temennisi ile toplanmış bulunmaktayız.” Diye ifade eden Ertaş, daha verimli ürün alabilmek için sözleşmeli üretimi önerdi. Müdür Ertaş; “Sözleşmeli ürün alımı Ferizli Tarım Kredi kooperatifinin öncelikli çalışmaları arasında olup sizlerle birlikte neden sözleşmeli üretim yapmaktayız konusunu ele almak isteriz.”

Amaç çiftçinin ürettiği ürün tarladan rafa raftan tüketiciye geri dönmesini sağlamak. Gerçekleştirilen istişare toplantısında çok sayıda çiftçi söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler. Genel kanı olarak üretici bir şekilde ürünün üretiyor (alternatif ürün de dahil) lakin çektiği sıkıntı Pazar bulamamak, ürünü değerinde ve zamanında bozduramamak oldu.  

Toplantıda verilen konu başlıkları şöyle: “Tarsim şartı ile kullandırdığımız 5 Ay Vadeli Faizsiz Motorin Kredisi, 3 Ay Vadeli Faizsiz Yem Kredisi, Ürün alımı ve Sözleşmeli üretim ana konularımız olmakla birlikte madeni yağ satışı, fide-fidan ve diğer tarımsal girdi kaynaklarının temini ve kurumumuzun sabit faizli kredi kodları ile kredilendirme işlemlerini yapabilmektir.” Denildi.   

Toplantıda üreticiler istek ve önerilerini zaman zaman dile getirerek fikirlerini sundular.

Gerçekleştirilen toplantıda Tarım Kredi Müdürü Gamze Öncü Ertaş, amaçlarını şöyle sıraladı: “Üreticilerimizin gelirleri artarken tüketicimizin de kaliteli ürüne daha ekonomik fiyatlarla ulaşmasını sağlamak. Enflasyonun düşürülmesi, Ekonomiye maksimum Katma Değer sağlamak gibi önemli sebepler sıralayabiliriz. Yoğun ve zahmetli işlerin başında olan çiftçilerimizin hedefini doğru ve bilinçli tarım uygulamalarına yönlendirmek, üretmiş olduğu ürünlerin kalitelerini artırarak yüksek verim elde etmek marjinal ürünlerin tarla çalışmalarında yol aldığını bilmek ve çiftçimizin gelirinin artırılarak sürdürebilir ekonomik büyüklüğe ulaşmasını sağlamaktır. Tarımın sonsuzluğuna inanarak sizlerin tarıma sunacağınız katkıları desteklemek ve yenilemek adına kurumumuz ve çalışanları olarak üzerimize düşün görevleri üstlendik ve tarımın imkansız olmayan gerçeklerini sizlerle birlikte paylaşmak isteriz.” Diyerek gelinen toplantının sonunda “Siz değerli üreten çiftçilerimizin kurumumuza verdiği güven   ve istikrar için şahsım ve personelim adına teşekkür ederiz, bizleri dinleyip zamanınızı ayırdığınız için kurumum adına saygılarımı sunarım.” İfadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x