Taranoğlu Torpili Arayan Bayan Aday Kim?

ferizlide.com

Taranoğlu Torpili Arayan Bayan Aday Kim?

2019 yerel seçimleri yaklaşırken, ‘Adaylık’ hastalıkları derinden derine zuhur etmeye başladı.

Değişik ortamlarda, her fırsatta öne çıkmaya ve gündemde olmaya gayret gösteren aday, ya da aday adayı olmayı aklından hiçbir zaman çıkarmayanların kendini göstereceği günler yaklaştı.

Bu vesileyle gündem de kendine en önde yer edinmek için, birçoklarının da yaptığı gibi her türlü mecraya başvurmaları mubah sayılıyor.

Hele partisi Ak parti olanlar, direkt kendini potansiyel aday görme eğiliminde ve o hakkı kendinde buluyor.

Türkiye genelinde ki siyasi hastalık hemen hemen aynı durumda olduğu, bunun en bariz örneklerinden birinin de Ferizli olduğu biliniyor.

Açıktan açığa çalışmalar başlamasa da nabız yoklamalar, destek aramalar, ‘Ankara bağlantı’sı kurma çalışmaları sürecin olmazsa olmazlarından.

***

Bu günlerde Ferizli’de fısıltı yoluyla konuşulan siyasi dedikodular çok enteresan bir durum arz ediyor.

Eski bakanlardan ANAP’lı Ersin Taranoğlu’nun son zamanlarda Sakarya’da yaptığı bazı proje çalışmaları, yaptığı bazı toplantılar ile Sakarya siyasetinin yeniden gündemine Büyükşehir adayı olacak diye geldi.

Olası bu durumu değerlendirmek için Ferizli’de; adaylığı kafasına koyan bayan adaylardan birinin, Taranoğlu’nun ilçede ki yakın adamları ile temas kurarak irtibat sağlamak istediği konuşuluyor.

Bu bayan aday, ulaştığı kişiden ne cevap aldığı bilinmez ama esas önemli nokta, ona bu yolu ve bu teması kurmasını telkin eden, öğreten, yönlendiren kim?

Taranoğlu’nun adaylığının gündemde olması Ak partililer tarafından çatık kaşla karşılanırken, AKP’den aday olmayı düşünen ve AKP’li olan birinin bu yola cüret etmesi/ettirilmesi, ilde ve ilçede olsun hoş karşılanmadığı ve tepki aldığı konuşuluyor.

Sakarya Ak parti siyaseti, eski Bakan Ersin Taranoğlu’nun olası adaylık durumuna aldırış etmemiş gibi durup, tepkili olsa da açıktan çıkıp tavır alacak cesaretleri de yok gibi.

Artık, yeni Türkiye ‘de her aklına gelenin aday olamayacağı aşikar, bunun da etkisiyle, ya Cumhur Reis’i;

“-Sen adaysın Sakarya’dan.” Der ise, Taranoğlun’a! Var mı itirazı olan?..

İşte, bunu fark eden Ferizli’de ki kurnaz siyasetçi(ler), çöreği kaptırmamak için, ola ki aksi bir durumda, el değişikliği marifetiyle, yağlı çöreğin başında kalmaya devam edebilmek, hinliğinin yattığı konuşulanlar arasında.

***

Ya, Taranoğlu’nu ‘Reis’ aday gösterirse;

“Yaşasın yeni kral” sözünü söylemeyecek kaç kişi var olduğunu ben bilmem ama bunu birileri kendi kendine sormuyor değil.

İşte bu tereddüt ve korkular karanlığında, dolaylı yollardan beyin kemiren o ‘ya olursa!’ kuşkusuna önlem almak için eski kapıları aralamaya çalışması, gerçekten pişkinlikte son nokta olarak dillendiriliyor.

Şimdilik fısıltı kanalında hareket eden bu söylentilerin altından, ileri de kimin ya da, kimlerin çıkacağı ve bayan adayın kim olduğu gün yüzüne çıkar mı? O’nu zaman gösterecek.

Ferizli 02. 08. 2018

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x