Takla Atan Tanker SEDAŞ’ı Alarma Geçirdi

#ferizlide.com

Takla Atıp Ters Dönen Tanker SEDAŞ’ı  Alarma Geçirdi SEDAŞ Kartepe’de oluşan kesintide zamanla yarıştı.

 SEDAŞ ekiplerinin elektrik verme mücadelesi hiç bitmiyor. Elektrik dağıtım şebekesine dışarıdan gelen çok farklı etkiler ile zaman zaman elektriğin kesintiye uğraması söz konusu olurken, SEDAŞ ekipleri de en hızlı şekilde aksiyon alıp, hızlıca şebekenin eski duruma getirilebilmesi için sahada adeta büyük bir mücadele veriyorlar.

Son olayda da SEDAŞ ekipleri yine alarma geçti. Kartepe’ de D100 Karayolu İbriklidere alt geçidinde arızalanan tır devrilerek ters döndü ve yüksek gerilim direğine çarptı.

Elektrik Dağıtım Merkezi trafosu çıkışında Elimsan besleme hattı kablosu,  İbriklidere mevkii çıkışı enerjisiz kaldı. SEDAŞ ekipleri oluşan hasar ve enerji kesintisine hızlıca müdahale etti.

SEDAŞ Ekipleri anında olay yerine gelerek arızanın kaynağını incelediler ve alternatif besleme yollarını arayarak özel trafolu sanayi kuruluşlarına ve çevredeki elektrik kullanıcılarına enerji vermenin mücadelesine giriştiler. Yüksek gerilim direğinin dibinin kırık olması nedeniyle beton direk değiştirildi. 6 kurum ve 5 özel trafo ile 550 civarındaki bireysel abonelerin  enerjisiz kaldığı olayda SEDAŞ ekipleri alarma geçerek şebeke operasyonu için  takla atan tankerin kaldırılması ve direğin dikilmesi süresini göz önüne alarak alternatif besleme ve arızanın daraltılması yoluna gittiler.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x