Suriyeli Kızlarla İlgili Mesele ortaya çıktı

#ferizlide.com

Serdivan ilçesi, Çubuklu Mahallesi, mezarlık altı mevkiinde 2 yabancı uyruklu kız çocuklarının korkmuş şekilde bulunmuştu.

Olayla ilgili İlçe Jandarma komutanlığının araştırma neticesinde;

17 Ekim 2018 günü saat 17:00 sıralarında Komutanlığımıza gelen ihbarda Serdivan ilçesi, Çubuklu Mahallesi, mezarlık altı mevkiinde 2 yabancı uyruklu kız çocuklarının korkmuş şekilde görüldüğü bildirilmesi üzerine komutanlığımızca olaya müdahale edilmiştir.

Yapılan araştırmalar neticesinde N.E (K/17) ve R.A.(K/14) isimli Suriye uyruklu şahıslar ailelerinin rızası dahilinde  nüfus işlemleri ve diğer resmi işlemleri için öğle  saatlerinde aile dostları olan A.T (E/44) ile birlikte Sakarya Valiliğine gitmişlerdir. İşlerinin bitmesine müteakip Kazımpaşa mahallesinde yemek yedikten sonra Çubuklu tarafından Serdivan ilçesine giderken R.A. ve N.E. isimli kız çocukları yolun ağaçlık alan olması nedeniyle korkarak araçtan inip kaçmaya çalışmışlardır.

A.T. isimli şahıs da Serdivan’a gelerek R.A’nın  annesini alıp kızları bulmak için komutanlığımıza gelmiştir. R.A. ve N.E. isimli şahıslar ambulans çağırılarak olası cinsel taciz ve tecavüz ihtimaline karşı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek yapılan muayenede herhangi bir tecavüz bulgusu tespit edilememiştir.

Olayla ilgili Sakarya Nöb.C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda R.A. ve N.E. isimli şahısların pedagog, avukat ve tercüman dahilinde mağdur sıfatıyla ifadeleri alınmıştır.

A.T. isimli şahsın “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x