Şubat Ayında 3’ü ölümlü 209 yaralanma

#ferizlide.com

Trafik güvenliğinin arttırılması, can ve mal emniyetinin korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Şubat ayı içerisinde toplam 145.308 araç kontrol edilmiştir.

Şubat ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda yasal kusurlarından dolayı 794 araç trafikten men edilmiş, 140 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

İlgili Makaleler

Alınan tüm etkin tedbirlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2019 yılı Şubat ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 175 maddi hasarlı, 131 yaralamalı, 2 ölümlü olmak üzere toplam 308 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 209 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

İlimizde trafik güvenliğinin, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak Valiliğimizce alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için tüm vatandaşlarımızın, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmeleri gerekmektedir. Hep beraber konuya ilgi göstererek, destek vererek, kazaları azaltabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu