Soruşturma İzni İddiası Doğrulandı

#ferizlide.com

Ferizli belediye Başkanı ve meclis üyeleri hakkında dini tesis alanını imara açarak menfaat temin ettiği gerekçesiyle, içişleri bakanlığınca 2018 yılı başında yapılan müfettiş araştırması sonucunda içişleri bakanının onayı ile soruşturma izni verilmesine karar verilmiştir.

Yapılan 5 maddelik inceleme raporunda 2. Madenin haricinde ki diğer konularla ilgili araştırma iznine gerek olmadığı kararı verilirken ikinci madde ile ilgili imar planı değişikliği konusu şüpheli gösterilerek soruşturma izni uygun görülmüştür.

Konuyla ilgili kaynağından öğrendiğimiz açıklama özet olarak şöyle:

“Belediye Meclis üyelerinin Belediye Başkanı hakkında çeşitli yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı iddialarına istinaden yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde, Devlet Mahallesi Kocayıldız camisi ve çevresinden bulunan Dini tesis alanlarının Büyükşehir Belediyesi Nazım İmar planına aykırı bir şekilde Ticaret+konut alanına çevrilerek ilgili parsele inşaat ruhsatı kesilerek 6 daire ve 1 dükkandan oluşan bina yapıldığını bu binada bulunan 4 daire ve 1 dükkanın Belediye Başkanının dünürü ve damadının adına tapu kayıtlarının oluştuğu, bir Belediye Meclis üyesinin belediye başkanına ödeme yaparak 2 daire satın aldığı, Söz konusu dairelerinin parasını belediye başkanının şoförü tarafından belediye meclis üyesinden aldığı kapalı zarfı belediye başkanına götürdüğünün tespit edildiği anlaşıldığından; İçişleri Bakanı tarafından soruşturma izni verildiği anlaşılmıştır” deniliyor.

Buna göre belediye başkanı için iddia edilen suçlamalar ile ilgili 7 belediye personeli, 9 eski belediye meclis üyesi ve 10 mevcut belediye meclis üyeleri olmak üzere toplam 27 kişi soruşturmaya tabi tutulacak.

Mahkeme açıldığı taktirde artık iddialar mahkemede sonuçlanacağı anlaşılmaktadır.

Abone Olun
Bildir
guest
6 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Burak ozturk
Burak ozturk
3 yıl önce

Herseyin ortaya sacilacagi gizli ortulu hic bir seyin kalmayacagi gunlere girildigi bu zamanda dunyada siz siz olun koru korune kimseyi savunmayin zaman hakli olanin guclu oldugu zaman.

Belediye mağduru
Belediye mağduru
3 yıl önce

Buradan sallamayın beyler, olan biten az çok biliniyor zaten, konu adalette, oda çalışmazsa daha kötüsü ilahi adalette, bize bekleyip görmek düşer

Melih Güneş
Melih Güneş
3 yıl önce

Biz hepsini biliyoruz Ahmet başkan. Bunların nasıl yüzsüz bir şekilde ferizlide dolaştığını da biliyoruz ne haltlar yediklerini de.

Ferizlili
Ferizlili
3 yıl önce

Her zaman yanındayız büyük başkan. Sizi çekemeyenler anten taksın.

Antenci
Antenci
3 yıl önce
Yanıtla  Ferizlili

Anteni taktık canım benim, şu anda çok iyi çekiyoruz :))) Görüntü çok iyi ful HD :)))

menders tuna
menders tuna
3 yıl önce
Yanıtla  Ferizlili

senin anten iyi çekiyo herhalde… dikkat et de memlekete karşı çevirmesin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
6
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x