Son Şampiyon hedef yükseltti

@ferizlide.com

Dünya şampiyonluğunu hedefleyen Kürşat Demirci’nin bu hedefi doğrultusundaki ilk durağı 12-16 Eylül 2018 tarihinde The Green Park Pendik Hotels’de düzenlenen “Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri”nde yeniden şampiyon oldu.

Hedef; 2018 Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası

21 – 25 Mart 2018 Antalya’da düzenlenen 2018 Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda +75 kilo kategorisinde şampiyon olarak milli takıma giren ve bayrağımızı 02 – 07 Mayıs 2018 Santa Susanna İspanya’da düzenlenen 2018 Avrupa Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda +75 kilo kategorisinde gururla temsil eden Kürşat Demirci’nin şimdiki hedefi 2018 yılında Ekvator’da düzenlenecek 2018 Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda birinci olmak. Kategorisi +75 kiloda üst üste ikinci kez ipi göğüsleyen Kürşat Demirci’nin hocası Klasik Vücut Geliştirme alanında Türkiye’nin gururu Ali Emre. Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 4. sınıf öğrencisi olan ve aynı zamanda MacFit Spor Kulübü Sakarya Şubesi’nde özel antrenörlük yapan Kürşat Demirci, hocası Ali Emre’nin gözetimi altında hedefine ulaşmak için çok sıkı şekilde ve özel hayatından ödün vererek Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’na hazırlanmış.

Destek verenlere teşekkür etti

Evrensel nitelikte araştırmacı, paylaşımcı, katılımcı, özgün ve estetik değerlere sahip çağdaş bir sporcu olmak, aynı nitelik ve değerlere sahip bireylere eğitim vermek, toplumda spor kültürü ve sevgisi yaygınlaştırmak, sağlıklı, yaşam kalitesi yüksek bireyler ve toplum elde edilmesinde ve performans sporunun gelişmesinde öncülük eden bir sporcu olma misyon ve vizyonu ile hareket eden Kürşat Demirci, “8 yılı vücut geliştirme ve fitness alanında olmak üzere hayatımın 14 yılı çeşitli spor dallarında ter dökmek ile geçti. Geride kalan 23 yıllık yaşamında spor benim için yemek-içmek gibi yaşamsal bir faaliyet. Hedefim doğrultusunda durmaksızın alışıyorum. Bu hususta özellikle hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve deneyimlerini paylaşan hocam Ali Emre’ ye, manevi anlamda her zaman destek olan ve beni hedefim doğrultusunda fişekleyen aileme, arkadaşlarıma, dostlarıma, spor kulübüme ve öğrencilerime çok teşekkür ediyorum. Onların desteği ile durmaksızın hedefim doğrultusunda çalıştım ve yeniden Türkiye şampiyonu oldum. Yine bu süreçte bana maddi anlamda destek olan ve gıda ihtiyaçlarımın sponsoru olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na ve Daire Başkanı Orhan Bayraktar’a ayrı olarak teşekkür ediyorum. Şimdi ise yeni hedefim doğrultusunda hız kesmeden çalışmaya başladım. Ekvator’da düzenlenecek 2018 Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda şampiyon olarak ülkemize bu gururu yaşatacağım ” dedi.  Son olarak onu bizde Dünya Şampiyonluğu yolunda destekliyoruz. Herkesten dualarını esirgememelerini bekleyen Kürşat Demirci’ye sonsuz başarılar diliyoruz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x