Söğütlü’de Sıfır Atık Projesi İle İlgili Çalışmalar Başladı

#ferizlide.com

Söğütlü’de Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılmasıyla ilgili daha yeşil daha temiz bir Söğütlü için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı’nın katılımlarıyla Söğütlü Belediyesinde ilk toplantı yapıldı.

İlgili Makaleler

İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, “Gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanılabilir bir dünya bırakılmasını hedefleyen proje doğrultusunda önce ilçede bulunan kamu kurumları; kaymakamlık, belediye ve okullar gibi topluca insanların yaşadığı yerlerde yaygınlaştırarak dışarıya olabildiğince az atık vermeye çalışacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Genç ise “Sıfır atık insanları daha bilinçli tüketmeye, daha az atık oluşturmaya, oluşan atığı yerinde ayırmaya, ayrılan atıkların geri dönüşümünün sağlanmasına sevk eden bir yaklaşımdır. Projenin öncelikli amacı bilinçli tüketim kültürünü teşvik etmek ve evde, okulda, fabrikada, hastanede birçok yerde kağıdı gıdadan, camı metalden ayrıştıracak bir sistem kurmaktır. Elbette bu projenin başarıya ulaşması toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkmasıyla mümkün olacağı gibi biz belediyelere de önemli görevler düşmektedir. Üzerimize düşen görevlerle ilgili Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüz ile gerekli istişareleri yaptık. İvedilikle çalışmalara başlandı.” diyerek toplantı hakkında açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu