Söğütlü’de Festival Hazırlığı Başladı

#ferizlide.com: 35.’si Yapılacak Olan Geleneksel Söğütlü Festivali Hazırlıkları başladı.

Söğütlü belediyesinin bugün futbol sahasında düzenlediği bir akşam yemeğinde 18 Temmuz’da başlayacak festival esnafa tanıtıldı.

Dört gün sürecek festival için alanda yer tutacak esnafın yerlerinin belirlenmesi ve proğram akışını anlatmak için belediye başkanı Koray Oktay Özten yaptığı konuşmada katılımcılara anlattı.

Başkan Özten “ilimizden, ilçemizden Söğütlü festivaline yıllardır katılan esnaflarımız artık bu işi tam manasıyla kavramış görüyorum.

Hepiniz bu işi çok iyi biliyorsunuz belki de içinizde bu festivale en yabancı benim.

O vesileyle uzun uzun anlatmaya gerek görmüyorum.

35 yıldır bu festivale emeği geçenlere teşekkür ediyorum, ölenlere ise rahmet diliyorum.” Başkan Özten sözlerine şöyle devam etti. “Davetimize icabet ederek gelen, işi münasebetiyle gelemeyen iş adamlarımıza, esnafımıza ve tüm davetlilerimize çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte 35.’sini düzenleyeceğimiz Festivalimizi Söğütlü’müze yakışır şekilde başlayıp sonuçlandıracağımıza inancım tamdır” açıklamasında bulundu.

Konuşmanın ardından festival alanı gezilerek ilgili esnafa ve iş adamlarına tanıtım yerleri tespit edilerek teslim edildi.

Festival tanıtım toplantısına Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, iş adamları, esnaflar, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ve başkanları, ile ilgili ve yetkili kişiler katıldı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x