Söğütlü’de Bayramlaşma 2. günü gerçekleşti

#ferizlide.com: Söğütlü, Bayramın 2. Günü gerçekleştirilen bayramlaşma programında bir araya geldi.

Söğütlü’de geleneksel hale gelen bayramlaşma programına İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Ak Parti Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt,  meclis üyeleri, birim müdürleri, belediye personeli, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Kaymakamı Çiçekli ve Başkan Özten bayramlaşma için gelen ilçe halkıyla tek tek ilgilenerek bayramlarını kutladı. Geleneklerin yaşatılmasının önemine değinen Başkan Özten, “Bayramlar berekettir, huzurdur, küskünlüklerin yerini barışa bıraktığı, akrabaların, büyüklerin ve komşuların ziyaret edildiği özel günlerdir. Bundan dolayı bayramlarımız, gelecek nesillere bırakacağımız en güzel toplumsal mirasımızdır. Ne mutlu bizlere ki manevi değerlerimizi muhafaza ederek en güzel şekilde devam ettiriyoruz.” dedi ve tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek bayramını kutladı.

Herkesle tek tek bayramlaşan İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli; “ Bayramlar bizi biz yapan, birleştiren, buluşturan, kaynaştıran ve kardeş kılan en önemli ortak paydalarımızdandır.  Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, berberliğimiz, kardeşliğimizdir. Rabbim kardeşliğimizi daim kılsın hep bir arada yardımlaşma ve paylaşmanın tadına varacağımız daha nice bayramlara kavuşmayı nasip etsin.” dedi.

Program sonrası ise 2012 yılında Siirt’te şehit düşen Mehmet Kıran’ın ailesi ziyaret edildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x