Söğütlü 3.OSB’de işten çıkarma vakası

#ferizlide.com: Söğütlü'de 3.OSB'de faliyet gösteren firma çalışanlarını ekonomik sebeplerden dolayı bir grup çalışanı işten çıkardı. Ancak firmanın çalışanlara imzalamaları için verdiği evrak şaşkına uğrattı.

Ahmet Geyik, Erkan Güllü, Erkan Demir, Hayrullah Güçlü, Mujdat Aytekin ve Ayraç Kaya Söğütlü 3.OSB’de özel bir fabrikada çalışan 6 işçiydi. Selüloz İş Sendikası’na üye olan 6 işçi ekonomik şartlar sebep gösterilerek işten çıkarıldılar.

Fabrika, işçilere bir sebep sunmadan ise bir evrakla iş feshi sundular. Ekonomik sebeplerden dolayı 6 kişiyi işten çıkaran firma evrakta ise işçilerin önüne bütün haklarından feragat ettiği bir belge koydu.

Bu durumu işten çıkarılan işçilerden birisi ise şöyle tanımladı, “Biz Söğütlü OSB’de 2 ay önceye kadar bir fabrikada çalışan daha sonra İspanya firması olan Eskişehir’de bir fabrikaya sahip şirket çalışanlarıyız. Fabrikada yasal hakkımız olan ve diğer fabrikada bulunan sendika üyeliğimizi başlattık. Bu arada alan şirket anlaşma gereği bazı yapılması gerekenleri yapmamış. Bunları sebep göstererek küçülmeye gideceğini beyan ederek işten çıkarılmalar başlattı. Lakin bu arada önceki şirketle anlaşmaya tekrar vardılar. Esas can alıcı nokta bize sebep sunmadan bir beyenatla iş feshi sundular. Bize bu feshi verirken bütün haklarınız verilecek gibi ibare kullanıldı.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x