Söğütlü 29. Muhtarlar Toplantısı Gerçekleşti

ferizlide.com

Söğütlü Belediye Başkanlığının her üç ayda bir yaptığı Muhtarlar Toplantısı bugün Saat 14.00 te Kaymakamlık Toplantı salonunda Gerçekleşti.

Toplantıya Belediye Başkanı Hüseyin Genç, daire amirleri ve Mahalle muhtarları katıldı.

Toplantı geçen hafta sonu yapılan genel seçimlerle ilgili muhtarlara katkılarından dolayı teşekkür ederek başlayan Başkan Hüseyin Genç, “katılımın yüksek olmasında siz muhtarlarımızın çok büyük emeği var hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İlçeyle ilgili gelişmelerin ve çalışmaların gündeme gelmesiyle devam eden toplantıda birçok konuya değinildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in yaptığı açıklamada köy konaklarının bakımının sürdüğünü ve yüksekokul inşaatının devam ettiğini, Ağustos- Eylül aylarında bitirileceğini ifade etti.

İlçeye ikinci üniversitenin gelmesi ve onaylanmasıyla ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını da söyleyen başkan Genç, iki yıllık ile dört yıllık eğitimin bir arada yürüyebileceğinin de ihtimal dahilinde olduğunu da söyledi.

İçişleri bakanlığı tarafından yaptırılan mobese çalışmalarının sona erdiğini ve kayıt sisteminin çalışmaya başladığını da duyurdu.

Alt yapı çalışmalarının müteahhit yüzünden biraz sekteye uğradığını ve kalan kısımların ağustos eylül aylarında yeniden ihale edilebilecek olduğunu bildirdi.

Üç Temmuzda yapılacak uluslar arası bisiklet yarışı ile ilgili açıklamalarda da bulunan başkan genç yarın konuyla ilgili toplantı yapılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu