Soğuk ’tan 17 Ağustos Mesajı

#ferizlide.com

Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk ’tan 17 Ağustos Mesajı

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Ferizli Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk, “Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acıları hala yüreğimizde. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın” dedi.

Başkan Soğuk Mesajında şunları söyledi,

“17 Ağustos 1999’da gerçekleşen, on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan Büyük Marmara Depremi, Milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihte yerini almıştır. Büyük acılarla hatırlayacağımız ve asla unutamayacağımız acı bir hatıra olarak hafızalarımız da yer alacaktır. Ülkemizi derin acılara boğan depremin üzerinden 19 yıl geçti. 19 yıl önce ülke olarak büyük bir yasa boğulduk, yüreğimiz yandı. Acıların aynı tazelikle hissedildiği ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen depreminin yıldönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimizde hissediyoruz.

Ülkemizin deprem kuşağında olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. Afet zararlarının azaltılması inşa edilmiş insan çevresini iyi planlama ve teknik hizmetlerle afetlere dayanıklı hale getirilmesi ile mümkündür. Bizlerde belediye olarak bu bilinç içerisinde ilçemizi planlıyoruz. Olası depremlere karşı gerekli önlemlerimizi alıyoruz.

Bu vesileyle 17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha rahmetle anıyor, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Allah(cc) milletimizi, devletimizi her türlü afetlerden, iç ve dış tehditlerden korusun. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu