Soğuk, Depremzede Aileyi Ziyaret Etti

#ferizlide.com

17 Ağustos 1999 Depreminin üzerinden tam 19 yıl geçti. Fakat yüreklerde hissettirdiği acı ve hüzün hala aynı. Tüm Marmara’yı sallayan ve asrın felaketi olarak tarihe geçen Büyük Marmara depremi, geride sadece büyük bir yıkımı değil; aynı anda mağdur ve kimsesiz insan da bıraktı.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk 17 Ağustos depreminin yıldönümünde, beraberinde Ağacık Muhtarı ile birlikte depremde hayatını kaybeden Burhan Kuzucuk’un annesi Şaziye Kuzucuk’u Ağacık Mahallesinde ki evinde ziyaret etti.

Başkan Soğuk, depremde evladını kaybeden acılı aileyle yakından ilgilendi ve duygularını paylaştı. Sıkıntılarını, ihtiyaçlarını sordu.

Başkan Soğuk, öncelikle belirtmek isterim ki; acınızı en derinden hissediyoruz. Yüce Allah bir daha böyle yıkımlar, böyle büyük felaketler göstermesin. Rabbim inşallah mekânlarını cennet eylesin. Sizlere de sabır versin, dedi.

O dehşet anlarını hiçbir zaman unutmadık diyen Başkan Soğuk, yaşadığımız coğrafyaların deprem kuşağında olduğu bir kaçınılmaz gerçektir. Olası depremlere karşı ilçemizde önlemlerimizi alıyoruz. Belediye olarak yatay büyümeden yanayız ve bu anlayışla devam edeceğiz. Bu bilinçle şehrimizi planlıyoruz ve inşa ediyoruz. 17 Ağustos depreminin üzerinden yıllar geçti fakat o geceyi asla unutmadık, asla unutturmayacağız da. Belediyemizin kapıları ardına kadar sizlere açıktır. Aynı şekilde şahsi telefonumda açıktır. Her zaman gelebilirsiniz. Gel dediğinizde işi gücü bırakır bizlerde koşarak geliriz, dedi.

Evlat acısı ateşininin yüreklerinde hiç sönmediğini, hala kor gibi içlerini yaktığını ifade eden Kuzucu ailesi, kendilerini bu acılı günlerinde yalnız bırakmayan Başkan Soğuk’a ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x