Soğuk 15 Temmuz nedeniyle bir mesaj yayımladı

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk 15 Temmuz Destanı ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı,

Başkan Soğuk Mesajında,

Bizim milletimizin karakteri, erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.

Üzerimizde hain emelleri olan batılı devletlerin maşası olan yapılanmalar, ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı yaratmak isteyerek, bu milletin bağımsızlığına, demokrasisine, şerefine göz diktiler. Fakat biz, millet olarak el ele vererek köprülere, havaalanlarına, açık meydanlara koşarak, bayrağımıza sahip çıktık. Çanakkale‘deki o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden gösterdik. Herkes gördü ki, Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Ve yine gördüler ki, Türk milleti demokrasisine göz diken kanlı ellerin asla hâkimiyetine girmez.

15 Temmuz 2016 gecesi Cumhurbaşkanımızın, halka meydanlara caddelere inmesi çağrısıyla birlikte Ferizli halkı olarak siz değerli hemşerilerim ile beraber geleceğimize ülkemize sahip çıktık. Bu nedenle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, bayrağımızın inmemesi için birlikteydik ve bu inançla, devletimizin bekası, milletimizin dirliği için birlikte olmaya devam edeceğiz. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. 15 Temmuz darbe girişimini bertaraf eden aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu