Sınırları Aşıyoruz Sevgide Buluşuyoruz

#ferizlide.com

Lüleburgaz Belediyesi ve Edirne Balkan Türkleri Federasyonun ve Lüleburgaz Bal Göç Derneğinin Birlikte Düzenlediği ‘Sınırları Aşıyoruz Sevgide Buluşuyoruz’   Balkan Buluşmasında Yurt içi ve Yurt Dışından Gelen Folklor ekipleri ve Yerel sanatçılar katıldı.

Lüleburgaz Sakız Köyde Piknik Korusunda  yapılan ‘Sınırları Aşıyoruz Sevgide Buluşuyoruz’ etkinliğine  Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Bulgaristan Edirne Konsolosu   Radoslava Kafedjiyska,  Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Konfederasyon  Dış Türklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nedim Dönmez,   Konfederasyonu Basın ve medya tanıtım sorumlu genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, Edirne Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı  Erhan Pekkan,   Büyük Mandıra Bel.Baskanı Sertaç Balyemez,  Kırklareli İyi Parti İl Başkanı  Kürşat Yamener ve diğer siyasi ve sivil toplum Örgütleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen Etkinliklerden sonra yaptığı açıklamada Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli  Belediye olarak  her zaman ilçe ve bölge halkımızın isteklerini görüşlerini alarak yapacağımız etkinler için değerlendiriyoruz ve  yerine getirmeye çalışıyoruz,  ilçemizi en güzel şekilde tanıtımını ise yurt içi ve yurt dışından davet  ettiğimiz Folklor ekipleri çeşitli Sanatçılarımızın katılımları ile verilen halk konserimizde ise Trakya bölgesinin halkınındı bir araya gelmelerini sağlıyoruz” dedi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu da açıklamasında “Sayın Lüleburgaz Belediye Başkanımız Murat Gerenli ye ve diğer görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.  Sayın Başkanımızın ilçe halkının daha rahat güzel yaşamlarını sağlamak için yaptığı tesisleri görüyor ve takdir ediyoruz. Gelecek Yıl Konfederasyon olarak yapmayı düşündüğümüz ve ilkinizde 4 yılını temeli attığımız Balkanlar Buluşuyor etkinliğimizi gelecek yılda Belediye Başkanımızındı uygun gördüğü bir yerde daha kapsamlı Türk sanatçılarının katılacağı sanatçılarımız ile yapacağız. Çalışmalarına bugünden itibaren başlıyoruz. Etkinliğe katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basından Medya tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erol Ulu Romanya’dan gelen Folklor ekibine Program Öncesi Atatürk’ün resmide olduğu Bir Türk Bayrağı hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu