Sinanoğlu’nda helikopterli yol denetimi

#ferizlide.com: Jandarmanın Helikopter Destekli Trafik Denetimleri Devam Ediyor…

120 Araç Havadan Denetlendi, 4 Araç Trafikten Men Edildi…

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, vatandaşın güvenli bir şekilde ulaşım imkânından faydalanması için sorumluluk alanlarındaki trafik denetimlerine 2020 yılında da havadan ve karadan devam ediyor.

D650-01 Devlet Karayolunun Adapazarı-Poyrazlar kavşağı ile Ferizli-Sinanoğlu’nda oluşturulan uygulama noktalarında içerisinde bizzat İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Albay M.Yüksel Gürfiliz ve Jandarma Trafik Şube Müdürü J.Asb.Kd.Bçvş. Aydın Pişkin’in olduğu havadan helikopter destekli, yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı çalışma yürüten ekipler 10 Şubat 2020 tarihinde yaptıkları denetimlerde 120 araç denetimi ile 185 şahsın sorgusunu gerçekleştirdi.

Uygulama esnasında 25 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai müeyyide uygulandı, 4 araç trafikten men edildi, 1 adet haciz-yakalamalı araç ise yakalanarak yediemin oto parkına teslim edildi.

Jandarmadan yapılan açıklamada;

“Bu uygulamada ki amacımız; İçişleri Bakanlığının ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi’ kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimlerinin havadan helikopter-drone, yerden trafik araçları ile bundan sonra da devam edecektir.” Şeklinde bildirildi.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x