Serdivan İmam Hatip’te Afrika Rüzgarı

#ferizlide.com

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Ülke Tanıtımları Programı kapsamında Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören Afrikalı öğrenciler Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ülkelerini tanıttılar.

Program hakkında konuşan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner; Şehrimizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve şehrimizde, ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulmuş olan bir sivil toplum kuruluşuyuz şeklinde konuştu.

Öner; Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve Afrokarya Öğrenci Topluluğuyla birlikte tanıtım ve söyleşi programı icra ettik. Gayet güzel verimli bir program oldu. Özellikle son bölümde imam hatipli gençlerin çok soru sorması programa ayrı bir renk kattı dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu