‘Serbes: Maske konusunda sözümüze geldiler ‘

#ferizlide.com: Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, daha önce maske satışının yasaklanması yerine, devletin belirleyeceği, 1 TL gibi üst fiyattan, market ve eczanelerde satılması teklifinde bulunduklarını hatırlatarak “Nihayet ve çok şükür ki sözümüze geldiler.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maske için üst fiyat sınırı konularak 1 TL’ye satışına izin verilmesi konusundaki açıklamasını değerlendiren Serbes, “Biz 20 Nisan’da bir açıklama yaparak maskenin satışının yasaklanması yerine 1 TL gibi bir üst fiyat sınırı ile satışının serbes hale getirilmesini önermiştik. Hem devlet dağıtsın hem de satışı serbes olsun demiştik. Maske satışının en çok ihtiyaç olduğu bir dönemde yasaklanmadan bu önerimiz eğer kabul görseydi maske sıkıntısı yaşanmazdı.” dedi.

Hükümetin önce e-devlet üzerinden başvuru yapanlara, maskelerin PTT ile teslim edileceğini, bunun da fiziksel olarak mümkün olmayacağı netleşince bu sefer eczaneler üzerinden dağıtım yapılacağını ilan ettiğini hatırlatan Serbes, “Bu da başarılı olamayınca en son bizim dediğimize geldiler. Doğru olan da bu. Bir üst fiyat belirlenir ve fahiş fiyatın önüne geçilir. Ancak halk bu süreçte büyük sıkıntı yaşadı. İnsanlar parasıyla bile maske bulamadı. Toplu taşıma araçlarında, pazar yerlerinde ve marketlerde kullanımı hem zorunlu kılındı hemde tedarik noktasında büyük sıkıntı yaşandı. Birlik ve beraberliğin en gerekli olduğu böyle kritik bir dönemde keşke istişare ve ortak aklın gücü ile süreç yürütülse ve halkımıza bu gibi sıkıntılar yaşatılmasa” diye konuştu.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x