Şehit Polis Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar

#ferizlide.com: Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Valiliği himayelerinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehit Polislerin aileleri ve Gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi yakınları ile emekli teşkilat mensuplarının katıldığı program, Serdivan ilçesinde bir Restoranda gerçekleşti.

“Bu Toprakları Korumak Gibi Kutsal Bir Vazifemiz Var”

Programda bir konuşma yaparak Şehit aileleri, Gazilerimiz ve Gazi ailelerimiz ile bir arada bulunmaktan onur duyduklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “Tarihiyle, tabiatıyla, doğasıyla, iklimiyle dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip bir toprak parçasında binlerce yıldır yaşamaktayız. Yüce Allah bu eşsiz güzelliklere sahip Anadolu coğrafyasının çamuruyla milletimizin kaderini birlikte yoğurmuş, tarih boyunca bu toprakların düşmanları ve onların kirli hesapları hiç bitmemiştir. Kimi zaman savaşlarla, kimi zaman terörle, kimi zaman ekonomik saldırılarla, kimi zaman da içimizdeki hainlerin teşebbüsleriyle bu kirli hesaplar devam edegelmiştir. 100 yıl önce Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında bu toprakları nasıl koruduysak, bugün de hem teröre karşı hem de hain darbe girişimlerine karşı yine vatanımızı, milletimizi korumaya devam edeceğiz. Bizler Yüce Allah’ın da bildirdiği üzere Şehitliğin bir son değil başlangıç olduğuna, Sevgili Peygamberimize komşu olma sevdası ile yüce bir makam olduğuna inanıyoruz. Ölümü böylesine güzel karşılayıp, razı olan bir milleti hiç kimse yenemez. Allahu Teâla bu vatan üzerinde kurduğumuz devleti ilelebet korumak ve kollamak sorumluluğunu bizlerin omuzuna yüklemiş. Bu görevi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz.

“Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Baş Tacımızdır”

Şehitlerimizin emaneti olan yakınları ve Kahraman Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimize Allah’tan rahmet, yaşayanlara da sağlıklı bir ömür diliyoruz. Ramazan ayının da kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Güvenlik Güçlerimiz Canlarını Hiçe Sayarak Görev Yapıyorlar”

Mübarek Ramazan akşamında böylesi bir ortamda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Mukaddesatımızın muhafazası için, vatanımızın birliği, bütünlüğü için, bayrak için, ezan için görevleri başında Şehit olan teşkilatımızın çok kıymetli

mensuplarının yakınları ile yine aynı fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu gösteren Gazilerimiz ve yakınlarıyla, bu fedakârlık mesleğini bugün de icra eden kolluk birimlerimizin çok kıymetli görevlileriyle cennet vatanımızın bir köşesindeki bu güzel yerde aynı ortamı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Güvenlik güçlerimizin icra ettiği görevleri can pahasına yapılan bir görev olarak biliyoruz. Canı pahasına malı, canı korumak için vatandaşımızın hizmetinde bulunan görevlilerimizin şehadet örneklerini defalarca gördük. Onlara rahmet duygularımızı, minnet duygularımızı da sürekli ifade ediyoruz. Burada büyük bir aile içerisinde Şehit yakınlarımızla, Gazilerimizle ve halen görevi başında olan teşkilat mensuplarımızla birlik ve beraberliğimizin güzel bir fotoğrafını veriyoruz.

“Huzur Ayı Ramazan’da Olaylar da Azalır”

Ramazan ayları, Cenab-ı Hakk’ın bize bir lütfudur. Bu bir aylık süre içerisinde ülkemize bir huzur gelirken, hem ferdi hayatımızda hem de sosyal hayatımızda güzellikleri de hep beraber yaşıyoruz. İnşallah istifade edenlerden de oluyoruz. Güvenlik güçlerimizin de iyi bildiği gibi, Ramazan ayı geldiğinde olay sayısında gözle görülür bir azalma olur. İnsanımız daha anlayışlı, daha hoşgörülü olur, olaylar azalır. Umuyorum ki İnşallah Ramazan ayından sonra da böyle devam eder. Bu ayın lütfundan, bereketinden, rahmetinden istifade edenler de birer kolluk görevlisi gibi, bu görevi icra eden arkadaşlarımıza yardımcı olurlar. Bizlere sağlanmış olan bu nimet için, Cenab-ı Hakk’a hadsiz şükürlerimizi ne kadar ifade etsek, yine de az gelir.

Buradaki bu güzel aile görüntüsünün ortaya çıkmasını sağlayan hem davet sahiplerine hem de davete icabet edenlere teşekkür ediyorum. Daha nice Ramazan aylarında, nice iftarlarda, nice bayramlarda birlikte olmayı diliyorum” diye konuştu.

İftar programında davetliler ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Emniyet teşkilatı mensupları, Şehit aileleri, Gazi aileleri ve Gazilerimize fedakârlıklarından dolayı minnet duyduklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu