Şehit Hacı Uzun İlkokulu il birincisi oldu

#ferizlide.com

Milli eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliği projesinde  Şehit Hacı Uzun İlkokulu öğrencisi Duru Zeynep Akdemil İl birincisi oldu.

Yapılan açıklamada” Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ gerçekleştirilmiştir.

Bağımlılık” konulu yarışmaya Şehit Hacı Uzun İlkokulu’ndan yüksek oranda katılım sağlanmış olup; 3/C sınıfı  öğrencilerinden DURU ZEYNEP AKDEMİR “Bağımlı Olma” adlı edebi eseri ile il birincisi olmuştu.

Bu gün (03.04.2019) ilimiz Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde yapılan Ödül Törenine Valimiz Sayın Ahmet Hamdi NAYİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Yeşilay Sakarya Şube Başkanı , Okul Müdürleri ve öğrencilerin öğretmenleriyle velileri katıldılar. 

Ödülünü Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR´ın ellerinden alan öğrencimizi, ailesini ve öğretmeni Murat ERAYAZLAR’ı; okulumuza ve ilçemize kazandırdığı bu onur ve gurur için canı gönülden kutluyor, öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz. Tüm teşekkürler DURU kızımıza…

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x