SEDAŞ’ın haberimize cevabı

#ferizlide.com: 31 Marta yaptığımız “SEDAŞ sayaçları bir ayda 2 kez okudu” başlıklı haberimize cevaben yaptığı açıklama şöyle:

Ferizlide.com haber sitesindeki 31 Mart 2020 tarihli “SEDAŞ sayaçları bir ayda iki kez okudu” başlıklı haberinizle ilgili sizi bilgilendirmek isteriz.

Elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketimizde tüm iş ve işlemler mevzuata uygun bir şekilde gerçekleştirilmekte ve yapılan yasal düzenlemeler çerçevesinde hareket edilmektedir.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin Beşinci Bölümü’nde yer alan 32. Madde şu şekildedir; “MADDE 32 – (1) Sayaçlar, en az 25 en fazla 35 günlük dönemlerle dağıtım şirketi tarafından her takvim ayında bir defa okunur. Bu okuma aylık okuma olarak değerlendirilir”

SEDAŞ olarak fatura okuma dönemlerimiz her ayın 5’inde başlayıp takip eden ayın 4’ünde sona ermektedir. Tüketicimizin son üç aylık okuma takvimleri;

04.02.2020 Ocak Ayı Döneminin Faturası

02.03.2020 Şubat Ayı Döneminin Faturası

31.03.2020 Mart Ayı Döneminin Faturası

olarak sıralandığı göz önünde bulundurulursa, herhangi bir ayda haberde bahse konu olan abonemiz için iki faturanın çıkması söz konusu değildir.

Tüketicimizin söz ettiği birim fiyat değişikliği ise SEDAŞ’ın faaliyet alanında olmayıp, anlaşmalı olunan perakende şirketine başvurulabilir.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’deki 1,9 milyon abonemizin kesintisiz ve kaliteli enerji hizmetinden faydalanabilmesi ve mağduriyetlerin yaşanmaması için çalışmalarımıza 7/24 devam etmekteyiz.

Şirketimiz tüm müşteri bildirimlerini;

186 Çağrı Merkezi,

0530 919 19 19 Whatsapp Hattı,

SEDAŞ Mobil (Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz)

Web-Chat ve Web Online işlemler kanalları ile 7 gün 24 saat karşılayabilmektedir.

Çağrı Merkezimiz %100 Ulaşılabilirlik Seviyesi, %98 Cevaplama Oranı ile hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Saygılarımızla,

SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü

#ferizlide.com:

 

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x