SEDAŞ, Ölen Çalışanı Faik Cin İle ilgili Açıklama yaptı

#ferizlide.com: SEDAŞ, izinli olduğu halde orta gerilim hattında arızaya müdahale ederken geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Faik Cin ile ilgili bir açıklama yaptı.

SEDAŞ’ta (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş) uzun yıllardır çalışan Faik Cin, Cumartesi günü izinli olmasına rağmen bir arkadaşına yardım etmek için Adapazarı Çaltıcak Mahallesi’ndeki bir arızaya müdahale etti. Orta gerilim hattında akıma kapıldıktan sonra yüksekten düşen Faik Cin, kaldırıldığı hastanede iki gün sonra öldü. 2014 yılında bir yangın olayında evli çifti kurtardıkları için ödüllendirilen Cin’in ölümü SEDAŞ ailesini yasa boğdu. 
SEDAŞ, işçi Faik Cin için baş sağlığı mesajı yayımlarken, ölüm olayıyla ilgili de açıklama yaptı. 

SEDAŞ’ın açıklaması tam olarak şu şekilde:

6 yıldır Sedaş ailesinin bir üyesi olan değerli çalışma arkadaşımız Faik CİN’i kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Çalışma arkadaşımız Faik CİN, izinli olduğu Cumartesi günü (9 Kasım 2019) Adapazarı Çaltıcak Mahallesinde meydana gelen kazada ağır yaralanmış, ardından da kaldırıldığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmiştir.
Çok tehlikeli bir iş kolunda hizmet veren bir Şirket olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği ilkelerini ve önlemlerini her zaman ön planda tutmamıza; bunları politika ve prosedürlerimizde kati olarak belirlememize ve çalışanlarımızın izin günlerinde özellikle de şebeke dağıtım hatlarında çalışması kesinlikle yasak olmasına rağmen;  yardımseverliği ile tanınan arkadaşımız, maalesef kendisine dışarıdan gelen bir ricayı kıramamış ve Şirketimiz kontrolünde olmayan özel bir işte çalışırken bu elim kaza yaşanmıştır.
Arkadaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine Sedaş olarak Başsağlığı dileriz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x