SATSO’da “İşletmeler İçin Kriz Yönetimi Eğitimi’’

#ferizlide.com

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (SATSO) 2019 yılı için planlanan eğitim takvimi kapsamında, üyelere yönelik  “İşletmeler İçin Kriz Yönetimi” eğitimi düzenlendi.

 

SATSO organizasyonu ve KALDER iş birliği ile düzenlenen eğitim, eğitmen Çağlar Çabuk gözetiminde gerçekleştirildi.

 

Söz konusu eğitimde Kriz Nedir?, Krizin Özellikleri, Krizin Faktörleri, “Krizin Süreci ve Yönetim Kriz Türleri, Krize Karşı Hazırlıklı Olmak, Krizin Olumlu-Olumsuz Etkileri, Kriz Sürecinin Aşamaları, Kriz Yönetimi Örnekleri, Kriz Yönetimi Vaka Analizi konularında detaylı bilgiler verildi.

Firma temsilcilerinin katıldığı eğitimde, eğitmen Çağlar Çabuk, şirketlerde kriz yönetiminin önemine değinerek kriz durumunun kurum ile ilişkisi olan herkesi ilgilendirdiğini belirtti.

Çabuk konuşmasında “Niteliği ne olursa olsun, krizi etkili bir şekilde yönetmek, işletmenizi göreceği zararı asgari açısından çok önemli. Kriz yönetimi, işlerin iyi gitmemesi durumunda kullanılacak bir plan ve ani durum karşısında acil harekete geçilebilmek demektir. Kriz durumlarında maalesef  bir planınız yoksa kurum veya kuruluşların mekanizmaları yetersiz kalır. Zamanında kendini yenilemeyen, yenilenmeye ayak uyduramayan kurumlarda kriz riski oldukça fazladır.” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x