SATSO 7. Meslek Komitesinden OSB’lere Ziyaret

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Isıtma, Soğutma ve Mekanik Tesisat sektörünü temsil eden 7. Meslek Komitesi, Organize Sanayi Bölgelerine ziyaretler gerçekleştirdi.

Komite Üyeleri Arifiye 1. OSB, Hendek 2. OSB, Söğütlü 3. OSB, Ferizli OSB, Karasu OSB ve Kaynarca Makine İhtisas OSB Müdürlüklerine konuk olarak komite çalışmaları hakkında bilgiler verdiler ve OSB’lere yatırımda bulunacak firmaların tesisat hizmet alımlarında yerel firmaların tercih edilmesinin avantajlarını dile getirdiler.

Ziyaretlerin ardından değerlendirmede bulunan 7. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Adem Bilgen şunları dile getirdi: “Komite olarak şehrimizde kurulmuş ve kurulmakta olan OSB’lerimizin müdürlüklerine ziyaretler gerçekleştirdik. OSB’lerde yatırım yapan firmalar, yatırımları için geldikleri şehirdeki firmalardan hizmet almayı tercih ediyorlar. Çünkü Sakarya’da bunun üstesinden gelecek firmalar olup olmadığını araştırmıyorlar.

Birçok Firmamız Büyük Yatırımların Üstesinden Gelecek Tecrübeye Sahip

Komitemize bağlı birçok firmamız büyük yatırımların yıllardır üstesinden gelir şekilde kendilerini geliştirmiş ve tecrübe sahibi olmuş firmalardır. Birçok firmamız çok ciddi kalitede ve yeterlilikte hizmet veriyor. Bizler de bu algının önüne geçmek ve firmalarımızın faaliyetlerini tanıtmak amacıyla OSB Müdürlüklerimize konuk olduk. Komitemizin ve Üyelerimizin faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Yatırımlarda yerel firmaların tercih edilmesine yönelik OSB’lerimizden haklı ve güzel dönüşler aldık. Şehrimize gelen bir yatırımcı aynı oranda şehrin sosyoekonomik gelişimine de katkı sağlaması gerektiğini düşünüyoruz. Şehrimizde sanayi yatırımlarının gelişmesine paralel olarak her sektör kendini ve faaliyet alanlarını geliştiriyor, yerinde saymıyor Yatırımcılar da bu şekilde düşünüyordur, bu noktada firmalarımızın kendilerini iyi tanıtması için Komite olarak bizler de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz..” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x