SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş uyardı;

Kontrolümüzde Olmayan İçmesuyu Kaynaklarını Kullanmayın

Karasu’daki salgın vakaları ile ilgili açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Bölgede 827 kaçak bağlantı tespit ettik.

Hatlarımız kaçak bir şekilde kırılarak ilave borular, sondajlar bağlanmış. Site içlerinde bulunan sondajlar izinsiz, kontrolsüz bir şekilde havuzlara verilmiş. Yapılan tespitler neticesinde SASKİ şebekesine bağlı olmayan sokak çeşmelerini kapattık. Vatandaşlarımızı SASKİ kontrolünde olmayan su kaynaklarını kullanmamaları yönünde bir kez daha uyarıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Karasu’da yaşanan salgın vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hadisenin ilk gününden itibaren Sağlık Bakanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü ekipleriyle koordineli ve şeffaf bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Keleş, SASKİ hatlarına kaçak sondaj bağlantılarının tespit edildiğini belirtti. Keleş, “SASKİ olarak vatandaşlarımıza kaçak su kullanmamaları hususunda sürekli uyarılarda bulunuyoruz, denetlemeler yapıyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar Karasu bölgesinde 827 kaçak tespit ettik. İçmesuyu hatlarımıza kaçak bağlantılar yapılmış. Hatlarımız kaçak bir şekilde kırılarak ilave borular, sondajlar bağlanmış. Bunların tek tek tespitini yaptık, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Site içlerinde bulunan sondajlar izinsiz, kontrolsüz bir şekilde havuzlara verilmiş. Vatandaşlarımızı SASKİ kontrolünde olmayan su kaynaklarını kullanmamaları yönünde bir kez daha uyarıyoruz. Bölgedeki kaçak tespitlerimizle ilgili hukuki süreçleri de başlattık, takip ediyoruz” diye konuştu.

Sokak Çeşmeleri Kapatıldı

İlçeye verilen içmesuyunun 7/24 takip edildiğinin altını çizen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, 45 milyonluk içmesuyu yatırımının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Rüstem Keleş, “Bölgede yapılan incelemeler neticesinde, İl Sağlık Müdürlüğü’nün yazısıyla SASKİ’nin şebekesine bağlı olmayan, kaçak bağlantısı tespit edilen sokak çeşmeleri ekiplerimiz tarafından kapatıldı. Denetimlerimizi artırarak sürdürüyoruz. SASKİ olarak Karasu ve Kocaali ilçemiz için inşa ettiğimiz Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’nden mahallelerimize kaliteli ve sağlıklı içmesuyu ulaştırıyoruz. Yine Karasu ve Kocaali için başlattığımız 45 milyonluk içmesuyu yatırımımız tamamlanmak üzere. Şehrimize ulaştırdığımız içmesuyunu 7/24 takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x