Sapancada Anlamlı Etkinlik

#ferizlide.com: Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden İki Anlamlı Etkinlik

Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde farkındalık oluşturmak adına Dünya Temizlik Günü ve Avrupa Hareketlilik Haftası yapılan etkinliklerle kutlandı. Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi farkındalık oluşturan projeleri ve hayır adına yapılan çalışmalarıyla ilçe halkının takdirini almaya devam ediyor.

Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Sever; “Çevre koruması ve temizliğine hepimiz önem vermeliyiz. Dünya Temizlik Günü’nde farkındalık yaratmak adına çevrenin temizliğinde bireyin bilinçlenmesi için konseyimiz ve Göl Mahallesi gönüllü halkı ile Sapanca Dereli Okulu önünden başlayarak çevre temizliğimizi yaptık ve temizliğin önce yerlere çöp atmayarak başlaması gerektiğine dikkat çektik. Katılan tüm mahalle halkına ilgi, çocuklarımıza ve gençlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Temiz çevre, temiz gelecekle devam edecektir” diye belirtti.

Arabadan İn, Bisiklete Bin

Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Sever; “Kadın Meclisi olarak Avrupa Hareketlilik Haftası sebebiyle, “Arabadan in, bisiklete bin, doğayı koru” sloganıyla hem hareket etmenin insan sağlığına, hem de araba kullanmayarak doğa yararına dikkat çekmek istedik bu amaçla yetişkinlerimiz, gençlerimiz ve çocuklarımızla birlikte halk sağlığı ve yaşam kalitesi temelli bilinç oluşturmak üzere Uzunkum Yürüyüş ve bisiklet yolunda bisiklet sürme etkinliğini gerçekleştirdik” dedi. Başkan Sever, ilerleyen dönemlerde ulusal bazlı projelerin hayata geçirileceğini aktardı ve tüm üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x