Sapanca Turizm Derneği olarak kınıyoruz

ferizlide.com

YILMAZER: “Sapanca’da, hemen hemen her evin bahçesinde gönüllü hayvan beslenmektedir”

Sapanca’da yaşanan bir yavru köpeğin patilerinin ve kuyruğunun kopmasına ile ilgili açıklamada bulunan Sapanca Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berrin Yılmazer; “Sapanca’da bir yavru köpeğin patilerinin ve kuyruğunun kesilmesi tüm Türkiye’yi ve Sapanca halkını derin üzüntüye boğmuştur” dedi.

Sapanca’da ‘Sokak Hayvanı Popülasyonu’nu körüklemektedir

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sapanca Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berrin Yılmazer; “İlçemizde yaşanan bu olay tüm Türkiye’yi ve Sapanca halkını derin üzüntüye boğmuştur. Kamuoyunda olay ile alakalı gerçek dışı birçok hikâye ve görüntü sosyal medyada servis edilerek Sapanca ve Sapanca halkı karalanmaktadır. Sapanca halkı, geçmişinden bu yana sokak hayvanları ile iç içe yaşayan hayvan sever bir toplumdur. Apartman kültürünün yaygın olmadığı Sapanca’da, hemen hemen her evin bahçesinde gönüllü hayvan beslenmektedir. İlçemizin lokasyon olarak etrafında birçok şehir bulunmaktadır.  Buralardan toplanan hayvanların Sapanca’ya gizlice bırakılması, yine ilçemizde yazlık evi bulunan bazı vatandaşların beslediği hayvanları yaz sonu yanında götürmeyerek Sapanca’da kaderine terk etmesi gibi birçok faktör maalesef Sapanca’da ‘Sokak Hayvanı Popülasyonu’nu körüklemektedir. Sapanca Belediyesi, bu artışı kendi imkânları ile ber taraf ederek hem hayvanseverlerin gönlünü kazanmak hem de inancımızın gereği olarak canlının yaşama hakkına sahip çıkmak adına, Yanık’ta ki Sokak Hayvanları Barınağı’nı hizmete sokmuştur.  Sokakta yaşayan hayvanların barınması, beslenmesi, kısırlaştırılması ve tedavi edilmesine yönelik birçok hizmeti paydaş kuruluşlar ile el ele sunan Sapanca Belediyesi’nin, sokak hayvanları konusunda ki gayretleri aşikârdır. Tüm bu veriler göz önüne alındığında, talihsiz minik köpek üzerinden Sapanca halkını aşağılayan, Sapanca’nın gelir kaynağı turizmi baltalamak niyetiyle boykot çağrısında bulunan, Sapancalının hayvanseverliği sorgulayan ve talihsiz olayın kaza olduğuna dair elde edilen tüm hukuki delilleri yok sayarak olayı ‘Köpek vahşeti’ şeklinde medyaya sunan zihniyeti, Sapanca Turizm Derneği olarak kınıyoruz. Umarız ki, yaşanan bu talihsiz olay bir kaza dahi olsa, hiçbir canlının başına gelmez.

Sapanca halkı, sevgi dolu, vicdanlı ve ‘yaratılanı yaratandan ötürü seven’ inançlı bir halktır.  Türkiye’nin dört bir yanında ki halkımızı, hoşgörü şehri olan Sapanca’ya her zaman bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu