Samsa’dan Paşalı’ya ‘ayrım yaptı’ açıklaması

#ferizlide.com

Geçtiğimiz gün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Paşalı yaptığı açıklamada ‘Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nurettin Samsa üyeler arasında ayrım yapıyor’ açıklamasına karşın Samsa, yazılı olarak şu cevabı verdi:

“İlçemiz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Bahattin Paşalı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nurettin Samsa’nın üyeler arasında ayrım yaptığını va bazı üyelerin kredisi geç ödendiğini söylemiştir.

Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de kredi talepleri yoğun olduğu için kredi kullandırımları gecikmeli olmuştur.

Esnaf odası Başkanı bunu fırsat bilip öncelik isteyip tatil amaçlı kullanacağım dediği kredi talebi olumsuz olduğu için sitem etmektedir.

Bir tarafta geçim derdi olan esnafımızı düşünmeden kendi keyfine göre hareket eden esnaf odası başkanını kınıyor ve esnafa havale ediyorum.

Kendi odasında kendinden daha tecrübeli olan işini iyi bilen genel sekretere güvenmeyip belge almak için saatlerce odada bekleyen esnaf bir gün bunun hesabını soracaktır.

Esnaf kefalet Kooperatifi kullandırılan, geç kullandırılan ve uygun görülmeyip iptal edilen kredilerin sorumluluğunu bilmekte esnafa ve yetkililere hesap vermekten çekinmemektedir.

Esnaf Odası Başkanı telefonla arayıp şahsıma ulaşamadığını söylemiştir.500 civarında üyemiz kooperatif başkanına 24 saat ulaşabilmektedir.

Kooperatifimiz ocak ayında 13 esnafa 923.000-TL, Şubat ayının ilk 20 gününde 14 esnafa 1.145.000-TL kredi kullandırılmıştır. Kooperatifimiz ve bankada işlemi devam eden 27 adet 1.745.000-Tl değerinde dosyamız bulunmaktadır. Plasman sıkıntımız olmamakla birlikte mart ayı itibariyle işlemler daha da hızlanacaktır.

Esnaf odası Başkanı Bahattin Paşalı da tatil amaçlı değil de iş yeri için kredi kullanmak isterse tabi ki kredisi tekrar değerlendirilecektir.

Bu süreçte kredi kullanmasında sabırla bekleyen esnafımıza bana yardımcı olan Yönetim ve Denetim Kuruluma teşekkür ederim” diye kaydetti.

8 Yorum

 1. Odamızda Başkan, Yönetim, Denetim Kurulları, Genel Sekreter ve Personel arasında uyumlu bir çalışma ortamı bulunmakla birlikte Güven sorunu kesinlikle yaşanmamaktadır. Kanunen Belgelerde Başkanın ıslak imzasının bulunması gerektiği için gerekli prosedür uygulanmaktadır. Odamızda hiç bir üyemiz gereksiz yere bekletilmemekte aksine kredi evraklarını hazırlaması için kendilerine yardımcı olunmaktadır. Saygılarımızla..

  1. Eğer,birisi senin hakkında kötü şeyler söylüyorsa emin ol ki kendisi hakkında söyleyecek iyi şeyleri yoktur (..) takılma salla gitsin,bilirsiniz boş teneke ses çıkarır😁

 2. Olmamış sn.samsa olmamış.bu bir savunma olamaz.insanları karalayarak kendini gün yüzüne çıkarman yanlış.tatil amaçlı degilde işyeri icin kullanmak isterse diyorsun,birincisi bu seni de bizide ilgilendirmez.geriye sen ödemeyeceksin sonuçta.ikincisi mantikli düsünelim bugünki sartlarda insan zevki icin neden yüklü bir borcun altina girsin ki? Ihtiyaci olmayan kredi gazabina ugramaz.sn.başkan tatil amacli diyerek olta atmış sende oltaya takilmissin.biz böyle algiladik genç beyinler olarak😉 sizde öyle algiladiniz da söyleyecek bisey bulamayinca bunu kullanayim dediniz.cok ayip.KENDINDEN daha tecrubeli sekreterine güvenmeyip diyorsun; senin tecrüben nedir? Insanlari kandirmak mi? Türkiye genelindeki ve ilcedeki kredi yoğunluğundan gecikmeli oldugunu söylüyorsun,hangi Türkiye de yasiyorsun? Taş devrindemiyiz yoksa.her ne olursa olsun kredi basvurulari gelismis sistemden dolayi gün icerisinde yada engec 2 gün icerisinde yanitlaniyor.Bankalar kredi vermek icin siraya girdi..Safa benzer bi halimiz mi var.Plasman sıkıntımız yok diyorsun,o zaman neyi bekliyoruz.Bu ne yaman çelişki.tatmin edici aciklamalar degil bunlar.burda paşalıya cvp vermek yerine bizlere aciklama yapmaniz gerekiyordu.Arkadasin dedigi dogru,sen hangi ünvanla kendine kredi cikardin🤔 neden yakin cevrendekiler hemen kredi aldi? Birtek bizmiyiz sicili kara olan? Bunlarin aciklamasini yap.Milletin tatilinden,sekreterinin tecrübesinden bize ne? Sümme haşaa cok güldük.Başkan sekretere yetki verirse nerde kaldi onun başkanligi..Sen ver sekreterine yetkiyi o yürütsün işleri.Zaten vali bile senden önce oturuyordur sabah koltuğuna emin ol..Uzun lafın kısası gözden düştün başkan.biran önce bir özür yazısı yayinlarsan baba adammışsın deriz.aksi halde öbür taraftada hesabi var kul hakkinin…

 3. Esnaf arkadaşlar Esnaf 1 /ayrıcalıklı esnaf diye kendinizi neden şaklıyorsunuz şeffaf omalı diye düşünüyorum

 4. sayın samsanın yaptığı açıklama belli nedenlerden dolayı kredi kullandırımlarının gecikmeli olduğunu söyleyerek bu konuya giriş yapmış fakat esnaf odası başkanının gecikmeli evrak verişi üzerinden rant yapmaya çalışmış ki üzerine basarak söylüyorum çünkü tüm esnaf kardeşlerimiz bu durumu çok iyi anlar , sayın esnaf odası başkanının bu işin dışında rızkını kovaladığı bir başka işi de vardır. amaç açık aramak ise kusura bakmayın bunu çok tarafsız bir şekilde söylüyorum esnaf odası başkanının odaya kattıkları ortadadır. ufak ve tebessüm yaratacak bahanelerle bunu kapatmaya çalışmayın. ayrıca imza yetkisini genel sekretere güvenmeyip vermeme gibi bir tabir başkana yakışmamış. esnaf odası başkanı yerinde ve işinin başında. olması gerekende bu değil mi ? güvense çok farklı ve etik dışı bir konu..

 5. Sen f.….miş bir başkan olarak bu soruyu sorarsan cevabı bu olur hatta az bile olur.
  Telefonunu açmadığın doğru ama yalanlıyorsun, bu senin fıtratında var. Ferizli’nin esnaf odası başkanına krediyi ne yapacaksın diyorsun peki sen aktif olmayan ticaret hayatında krediyi ne için kullanıyorsun? kendine kredi çekerken kime danışıyorsun? yoksa esnafa vermediğini krediyi sen mi kullanıyorsun? müsaadenle samsa onbaşı ever evet kendin kullanıyorsun. Meydanı yıllardır boş buldunuz şimdi daralıyorsunuz. Bahattin Paşalı nın yaptıkları ortada hem de 5 yılda seninki nerde başkan?…. Ya protesto su olan esnafa kredi verip te hiç bir sorunu olmayana vermemek ne demek başkan? biz yandaşlarımızın lafıyla değil araştırıp konuşuyoruz. Laf salatası yapmıyoruz samsa onbaşı…..

 6. Bu açıklamayı okuyunca gerçekten kendimi gülmekten alıkoyamadım öncelikle başkan niye yetkilerini sekretere vermek zorunda? Sonuçta esnaf ona güvenip o koltuğa oturtmuş. AYRICA vermemesine bu esnafın sevinmesi lazım bire bir herkesle ilgilenen bi başkanla muhatap olmak ayrıcalıktır… Hadi bekletti diyelim karşısındaki başkanda esnaf bizden biri onunda ekmek yediği bir iş yeri var bunu göz ardı etmemek lazım! Bu bekletme emininki bir elin parmaklarını geçememiştir. tabi kendi kızı yanında olsaydı odayla bire bir ilgilenmeyip yetkileri vermesi de kaçınılmaz olurdu!….
  Tatil komedisi de tam bir fiyasko başkan samsa bunu dile getirerek demagojiden başka bir şey yapmamıştır. GÜLÜNÇ.. .

 7. Esnaf odasi başkanını bilen bilir bilmeyen kendi gibi bilir. Paylaşımcı olduğunu yardıma muhtaç olanın yanında oldugunu herkes iyi bilir.. İşini severek ve titizlikle yaptığınıda herkes çok iyi bilir. Ayrıca adım gibi eminim ki o krediyi ihtiyacı olduğu veya tatile gideceği için tamamen test etmek amaçlı istediğinden eminim. Benim kendisini tanıdıgım kadarıyla düşüncem bu yöndedir. Aksini iddia eden varsa bizzat gidip Bahattin beylede görüşebilir. Herkesle herseyi seffaf Bi şekilde konusacagındanda eminim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu