SAKLANAN AYETLER

#FERİZLİDE.COM:

SAKLANAN AYETLER

İmam efendi kürsüden cemaate şöyle seslendi: “Size iki tane ayet okuyacağım sonra da bu ayetlerden ne anladığınızı sizlere soracağım”. Ayetleri okumaya başladı; “O seni bir yetim bulup barındırmadı mı? Dalalet içerisinde (şaşırmış) bulup da yol göstermedi mi?” (Duha 93/6-7) Bu ayetleri yavaş yavaş sesli bir şekilde tam beş kere okudu. Toplulukta bir kaynama bazılarında homurdanmalar meydana geldi.

İlgili Makaleler

Genç bir delikanlı; anladığım kadarı ile yüce Allah, Peygamberine yetim bir durumdayken onu kolladığından söz ediyor. Ayrıca Peygambere diyor ki sen delalet içindeyken yani yolunu şaşırmışken biz seni doğru yola getirdik, doğru anlamış mıyım hocam, dedi. Hoca efendi de “evet doğru anlamışsın” dedi.

Hacı Hüseyin söz alarak; nasıl olur biz biliyoruz ki peygamberler günahsızdır, bizim peygamberimiz en üstündür, o doğuştan sünnetli doğdu üzerinde daima bir gölge dolaşıyordu, o yüce peygambere delalet içindeyken denir mi?

Hoca efendi ey cemaat şimdi beni iyi dinleyin. Peygamberler günahsız lafı tamamen yanlış bir sözdür. Mahmut efendi: öyle saçma şey olur mu onlar masumdur, Allah’ın koruması altındadır diye tepki gösterdi. Bir çoğunuzun bana kızdığını anlıyor ve size hak veriyorum. Çünkü sizler Müslümanlar bu cami kürsülerinden hep yalan yanlış Kuran dışı sözlerle kandırıldınız aldatıldınız. Hazreti Adem yüce Allah’ın kendisine yasak kıldığı haram meyveyi yiyerek günah işlemedi mi? Nuh peygamber kendisine iman etmeyen ve suda boğulmak üzere olan müşrik oğlu için fazla yalvarınca yüce Allah onu uyarıp ve o da tövbe etmedi mi? Yunus peygamber kavmine söz dinletemeyince görevden kaçarak kusur işlemedi mi? O da pişmanlık duyup yüce ALLAH’A yalvarmadı mı? İbrahim nebi müşrik babası için Yüce Allah’a fazla yalvarınca Yüce Allah da onu azarlarcasına müşrik bir kişi baban da olsa benden yardım isteme diye sert bir şekilde uyarınca o da tövbe etmedi mi? Allah resulü birçok ayette uyarılıyor. Bütün bu anlattıklarım Kuranda ayetlerle anlatılıyor, hepsi için ayetleri namaz çıkışı merak edenler bana sorabilir. Ben size masal efsane hikaye rivayet anlatmıyorum anlattıklarım doğrudan kurandan.

Çok hızlı bir tarikatçı olan Osman namı diğer fişek Osman ayağa kalkarak sen sapıtmışsın, sen ne dediğini bilmiyorsun, sen peygamberimize iftira atıyorsun, senin ardında artık namaz kılmak caiz değildir seni il müftülüğüne şikayet edeceğim diyerek oradan ayrıldı. Ona uyan yedi sekiz kişi de camiyi terk etti. İşte aziz insanlar yüzyıllar boyu bu ayetin anlamını gizlediler ya da üzerinde durmadılar. Çünkü bu ayeti anlatınca mezheplerin saçma sapan Kuran dışı kuralları cemaatlerin ve tarikatların insanları Kurandan uzaklaştırıp kendi yalanları ile kandırmaları mümkün değildir. Şimdi ben bu gerçeği buradan ilan ediyorum: Kuran dışı ne kadar din adına kaynak varsa bunların birçoğu Müslümana kurulmuş tuzaklardır. İndirdiğimiz açık delilleri ve hidayeti, -biz kitapta halka açıkladıktan sonra- gizleyenleri hem Allah ve hem de tüm lanetleyenler lanetler (Bakara 159). Evet yıllarca ben bilmeden bu ayeti gizlemişim yüzyıllar boyu bu tür ayetler gizlenmiş. Müslümanlara Kuran yerine masal hurafe dedikodu yalan dolan anlatıldı. Ben de yıllardır bu cami kürsülerinden bir sürü yalanı din diye insanlara anlattım .Günahım çok büyük ben artık Allah’ın yüce kelamı ile tanıştım beni işten atmak değil zindanlarda çürütseler en ağır işkencelere tabi tutsalar asla bu yoldan dönmem . “KURAN BANA YETER, ALLAH BANA YETER” diye yüksek sesle haykırdı.

Cami cemaatinin büyük çoğunluğu biz sana inanıyor ve güveniyoruz dediler. Böylece ateşe meydan okuyan yeni bir İbrahim daha ortaya çıkmış oldu.

Ali Yavuz Ferizli 26.04.2022

Abone Olun
Bildir
guest

13 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Рабига
Рабига
7 gün önce

Bende en yakın zamanda dedim ki peygamberimiz 63 yaşına kadar o kadar olay yaşamış olamaz dedim. Çünkü anlatan anlatana 300-500 sene yaşamak lazım o kadar farklı şey anlatılması için

ALİ YAVUZ
ALİ YAVUZ
9 ay önce

Sağ olun tarihte hangi elçi Allah’ın emirlerini duyurduysa en büyük itiraz sen alimlerimizden iyi mi bileceksin derler oysa zavallılar bilmez ki yüce Allah’ın açılanmaya muhtaç değildir .Allaha her kim kamil manada iman ederse Kuranda eksik arama yerine onu anlamaya yönelirler. Hayatlarında Kuranın anlamını bir kez açıp okumayanlar Kuranı biz anlayamayız diyor. Ey ahmak herif Allah ben kitabı akıl sahiplerine indirdim dediğine göre sen aklını inkar mı ediyorsun desek bize kızar . Kuranı deli olmayan çocuk olmayan her insan anlar. Ama anlamak için önce Kurana tam iman gerekir .

Sadettin salman
Sadettin salman
9 ay önce

Yasin süresinde: şehrin öte yanından koşup gelen adam” sizden karşılığında hiçbir şey istemeyen bu adamlar doğru söyleyenleri.bu adamları dinleyin” diyor.sen doğruları söylemeye devam et kardeşim. hatta bu zamanda cesaret gerektiren şeyler yazıyorsun ki,bu daha da önemli. Allah yardımcın olsun

ALİ YAVUZ
ALİ YAVUZ
9 ay önce

Çok sağ ol Allah var gam yok son nefesime kadar doğruları Kuran gerçeklerini haykırmaya devam edeceğim birileri duymak istemese de ben yine haykırmaya devam edeceğim .

Halil Ercan
Halil Ercan
9 ay önce

Hocam cesaretiniz takdire şayan, insanların yazdığı değil de Allah’ın yazdığı kitaba göre yaşam sürüp bunun mücadelesini kaleminize dökmeniz, okumadığı kitaba iman ettiğini söyleyen, Allahtan başka mürşit yok iken insanları mürşit olarak kabul eden, Allah’ın kullarına söylediği sözleri(ayetleri) cenazelerde, mevlütler de tekrar Allah’a gönderen, Kuranı herkes anlamaz diyenlerin peşine düşüp te Kurana güvenmeyenlerin, Allah benzersiz iken onun resulüne Allah’ın sevgilisi diyenlerin, Allah’ın dini kolay iken onu zorlaştıranların, çoğunlukta olduğu bir toplumda cesaretinizi yazıya döktüğünüz için size teşekkür ederim…
Allah kitabı size ayrıntılı kılınmış bir halde indirmiş iken, Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım. enam suresi 114.ayet.

Aslan Cömert
Aslan Cömert
9 ay önce

Sayın Ali Hocam, karanlığa ve Kur’an cahillerine karşı Kur’an dan bir meşale yaktığın için sizi canı gönülden kutlarım. Bidat ve hurafeler bataklığına saplanmış birey ve toplumlar helak olmaya mahkumdur. Onlara öğretilmiş yalanlar, yanlışlar ve tabuları yıkmak atomu parçalamak tan belkide daha zordur. Onların işi ancak Allah’a kalmış. Allah, onları ya gaflet ve delâlet çukurundan çıkartıp hidayet versin, veya hidayetleri kabil değilse, ıslah etsin.

ALİ YAVUZ
ALİ YAVUZ
9 ay önce
Yanıtla  Aslan Cömert

Eyvallah sağ ol aslında Kuranla savaşanlar Yüce Allaha meydan okuyanlardır . Yüce Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktır.

ALİ YAVUZ
ALİ YAVUZ
9 ay önce
Yanıtla  Aslan Cömert

Allah razı olsun karanlık ne kadar koyu olursa olsun Kurana tam iman edenler yılmaz .

Battal.caglar
Battal.caglar
9 ay önce

Elinize sağlık hocam. Rabbimiz dini Yanlizca Allah a has kılınmasını emr etmistir. Allah niyetinizi hayır etsin

ALİ YAVUZ
ALİ YAVUZ
9 ay önce

Önce her kimsen 54 diye yorum yazma mertçe adını yaz. Bak benim adım sanım belli . Ayrıca Kuranı anlamak o kadar zor değil yeter ki Kurana iman edelim . Tabi rahatsız olmanı anlıyorum çünkü yıllardır ayetlerin manalarını gizleyerek insanımızın inancını malını duygularını sömürdüler. Sadece şunu söylüyorum karışa çıkın mertçe tartışalım en güvendiğiniz alim denilen zatları da getirebilirsiniz . Kuranla meşgül olmak insana korkunç kuvvet veriyor. Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar macun tüpten çıktı ve YÜCE ALLAH NURUNU MUTLAKA TAMAMLAYACAKTIR.

Ferizli 54
Ferizli 54
9 ay önce

Ali hoca sen önce arapcayi ogren turkce ceviriden bu is olmaz milleti zehirleme .orda Ellah c.c. dallen ile bize hitap diyor dallin demiyor yani seni sapikliktan sapmisliktan degil dogru yil olan islami ogretti manasi ile hitap ediyor.editor kardesim sende bu sacma sapan uydurmalari yayinlayip bu kebahire bu dalalete ortak olma sen.

Bayram UZBAŞ
Bayram UZBAŞ
9 ay önce
Yanıtla  Ferizli 54

Sayın 54 önce şunu bilmeni isterim halis din ALLAHa aitdir kimse kendini dinin sahibi sanmasın kuranı arapcası okunmakda ama 6236 mesajdan bi haber toplum doğruyu söylemek ne zaaman insanları zehirlemek olmuştur peygamberimiz kuranı tebrik ederken en yakınındaki akrabaları bile etrafındaki insanlar bile Muhammet tanrılarımızı terk terk etti diye yaygara koparmıştılar her şey dinde her şey hüküm Kur’an’a aittir gerisi boş safsatadır sapkınlıktır Kuranı Kerim’i anladığın dilde okusanız doğruluğunu sizde göreceksiniz
Saygılar

Bayram 2531
Bayram 2531
9 ay önce
Yanıtla  Ferizli 54

Sayın 54 önce şunu bilmeni isterim halis din ALLAHa aitdir kimse kendini dinin sahibi sanmasın kuranı arapcası okunmakda ama 6236 mesajdan bi haber toplum doğruyu söylemek ne zaaman insanları zehirlemek olmuştur peygamberimiz kuranı tebrik ederken en yakınındaki akrabaları bile etrafındaki insanlar bile Muhammet tanrılarımızı terk terk etti diye yaygara koparmıştılar her şey dinde her şey hüküm Kur’an’a aittir gerisi boş safsatadır sapkınlıktır Kuranı Kerim’i anladığın dilde okusanız doğruluğunu sizde göreceksiniz
Saygılar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
13
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x