Sakarya’ya Yeni Müftü Atandı

#ferizlide.com

İlyas Serenli’nin emekli olmasından sonra 1 buçuk yıl vekaleten yürütülen müftülük görevine Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık atandı

Sakarya’da son görev yapan isim İlyas Serenli  yaklaşık 1 buçuk yıl önce “yaş haddinden” emekli olmuştu.
Serenli’nin gidişinden sonra görevi 1 buçuk yıl boyunca müftü yardımcıları yürüttü. Göreve son olarak vekalet eden Müftü Yardımcısı Paşa Bektaş’ın vekaleti, bu sabah  yapılan atamayla son buldu.
Bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanan 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ‘nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Sakarya Müftülüğü’ne Şanlıurfa Müftüsü İhsan açık atandı.
Kararnameye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzsıyla 3 müftü görevden alındı 5 ile de yeni müftü atandı.

İhsan Açık kimdir?

1970 yılında İstanbul’un Yedikule semtinde doğdu.İlkokulu Yedikule ilkokulunda okudu. İmam Hatip Lisesini Zeytinburnu İmam-Hatip Lisesinde başladı daha sonra Bursa İmam Hatip Lisesinde bitirdi.1989 yılında Ordu ili Bayadı Kurul köyünde imam hatip olarak göreve başladı.

1991 yılında Bursa ili Osmangazi ilçesi Pınarbaşı İzzettin Bey Camiine imam hatip olarak nakil oldu. 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.

1997 yılında bu fakülteden mezun oldu.2003 yılında Din Sosyolojisi Bölümünden ‘Türkiye de Liberal Düşünce ve Din teziyle yüksek lisansımı tamamladı.2002-2005 arası Kayseri (Haseki) Eğitim Merkezi 1. İhtisas Kursunun ilk öğrencileri olarak eğitimimi tamamladı.005 yılında Bursa ilinin Gemlik ilçesinde Vaiz olarak göreve başladı.2007 yılında Van ili Çaldıran ilçesinde Müftülüğüne atandı.

Daha sonra Nusaybin Müftülüğüne atanan  İhsan Açık 2009-2011 yılları arası Nusaybin İlçe Müftülüğü görevinde bulundu.2011-2012 yılları arası Diyanet İşleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı iken 03 Ocak 2013 tarihinde Şanlıurfa İl Müftüsü olarak göreve başlayan ve 25 Ekim’de Sakarya Müftülüğü’ne atanan Açık evli ve iki çocuk babası.

Arapça ve İngilizce biliyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x