Sakarya’ya artık bir kadın eli değmelidir

#ferizlide.com

Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Tuğba Akkar Şen iddialı konuştu:

RadyoNet’in Akşam Haberleri’ne konuk olan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Tuğba Akkar Şen; kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Doğup büyüdüğü Sakarya’da AK Parti’de aday olma nedenini “Cumhurbaşkanımız kadınların siyasette daha aktif olması konusunda konuşma yaptı, bir bildiği vardır diyorum. Yerel yönetimleri bir ev olarak düşündüğümüzde; evi nasıl kadın düzenler, toplar ise şehirleri de bayanlar daha güzel derleyip toplayacaktır. Kadın eli değdiğini de fark ettirecektir” diyerek açıklayan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Tuğba Akkar Şen; “Artık Sakarya’ya bir kadın eli değmelidir” dedi.

“Gençlerimiz ve kadınlarımız daha cesur olmalı”

Kadınların aktif siyasette yer aldıklarını fakat daha fazla katılım olması gerektiğini vurgulayan Diş Hekimi Tuğba Akkar Şen; Sakarya’da kadın kollarının güzel çalışmalar yaptığını fakat kadınların önünde hep bir set olduğunu da belirtti. “Bu konuda daha fazla katılım gerekiyor. Gençler daha cesur olmalı” sözleriyle gençlere, kadınlara çağrıda bulundu. Seçilme olasılığını ise “Siyaset birazda şans işidir. Kimin aday olacağını önceden bilemeyiz. Takdir halkımızındır. Ama olması gerektiğini düşünüyorum sadece Sakarya için değil diğer belediyeler içinde geçerli. Dediğim gibi kadın eli değmelidir” diyen Akkar Şen; “Çok güzel tepkiler aldım. Gözlerinin içi parlıyordu. Bu bile bana yetti. Belki de kadınlara bir umut oldum. Vatandaşlarımız seslerini belediyelerde duyuramadıkları için kendisinin adaylığına bu denli sevinmiştir” dedi.

ŞEN: “Ben halka açık bir belediye başkanı olacağım”

Sakarya’nın eksiklerine de değinen Tuğba Akkar Şen; “Şehrimizde Işıklandırma eksik. Arka sokaklarda ışıklandırmayı arttırıp kadınların akşam saatlerinde de daha rahat gezmesini sağlamak istiyorum. Sosyal gelişim evlerinde, çocuklu annelere yönelik  çalışmalar biraz eksik kalmış. Bende çalışan bir anneyim bu yüzden bu konuya el atmak istiyorum. Sağlık konusunda fizyoterapist sayımız oldukça düşük. Bu eksiklik verimliliği azaltıyor. Belediye başkanı olursam parkta hep beraber spor yaparız. Sakarya’da kültüre yeteri kadar önem verilmiyor. Bu konuda eksik kalındı. Bu konuda biz gençlere görev düşüyor. Gençliğimin dinamizmine güveniyorum. Elimizdeki değerlerle markalaşmayı, reklam yapmayı, duyurmayı bilemedik” dedi. Vatandaşların en önemli sorununu, belediye başkanına ulaşma konusunda çektikleri zorluklar olduğunu ifade eden AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Tuğba Akkar Şen; “Ben halka açık bir belediye başkanı olmak istiyorum. Tek başıma yetemeye bilirim ama yeterli sayıda danışmanla bunu başara bileceğimizi düşünüyorum. Sakarya’nın en büyük sorunu; ‘Birleşmemek’ Bunu “Bence en büyük sorun birleşmemek. İlçelerde bunu daha iyi gördüm. Bir kopukluk var, birleşip hareket edilmiyor. Geyve’de bir festival yapıldı, çok güzeldi fakat birkaç ilçe beraber yapılsa daha iyi olurdu. Daha güçlü olabiliriz.”

 “Sakarya için büyük düşünüyorum”

En büyük projesinin sağlık turizmi olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Diş Hekimi Tuğba Akkar Şen, mesleki avantajını da kullanarak bu projeye ağırlık vereceklerini söyledi. “Sağlık sektörü çok gelir getiriyor. Bu pastadan bizde faydalanalım istiyorum. Coğrafi konum avantajlarımızı kullanarak yurtdışından hastaların buraya gelmesini sağlayacağız. Bunu kendi kliniğimde küçük çaplı olarak yapıyorum. İmplant uyguluyorum dünyanın birçok yerinden hastalar geliyor. Bunu daha da büyütmek istiyorum. Hastaneler çok fazla gereksiz konuda kullanılıyor. Hastalık hastası olanlar var. Psikolojik olarak hasta hissedip, gelenler var. Bu konuda bilinçli olunmalı. ‘Sağlık köyleri kurmak istiyorum. Topraklarımız buna elverişli. Bunları kurarken bölgemizdeki termal suları da kullanmayı düşünüyoruz. Markalaşırken Sakarya’mızın tüm değerlerini kullanmayı hedefliyorum. Bu yüzden birleşerek çalışmak gerektiğini savunuyorum. Birlikten kuvvet doğar. ‘Organize tarım birliği kuracağız. Gençlerimizin daha fazla tarımda yer alması için projelerimizde bulunmaktadır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu