Sakarya’da vaka sayısı artıyor

#ferizlide.com: Sosyal medyada son yayınlanan son tabloda Türkiye'de 7. olan Sakarya bin 71 vaka ile vaka sayısında 3 milyon nüfuslu Bursa ve 2 milyon 200 bin nüfuslu Konya'ya yaklaştı.

Koronavirüsle mücadelede Sakarya’da tedbirler her geçen gün arttırılıyor.

SAÜEAH ve Toyota Acil Yardım Hastaneleri ile şehirdeki tüm özel hastanelerde korona hastalarının tedavisi sürüyor. 

Yayınlanan fotoğraflarda, şehrin bazı bölgelerde sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği sık sık görülüyor. Bu durumun karşılığı ise ilimiz için acı oluyor. Sakarya’da vaka sayıları her geçen gün hızla artmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı ve yetkililerin “Evde kal” çağrılarını sürekli yaptığı bugünlerin kritik bir dönem olduğu yetkililerce dile getiriliyor. Sosyal medyada son yayınlanan tablo, Sakarya’nın bu konuda büyük bir risk taşıdığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Sosyal medyada yayınlanan ve bir çok yayın organı tarafından haberleştirilen tabloda ilimizin bin 71 vaka ile Türkiye’de 7. sırada olduğu görülüyor. Sakarya’nın üzerinde ise Bursa, Konya, Kocaeli, Ankara, İzmir ve İstanbul bulunuyor. Alt sıralarda ise ilk onda Isparta, Trabzon ve Zonguldak görülüyor.

BURSA VE KONYA’YA YAKLAŞTIK

İlimizin vaka sayısında 3 milyon nüfuslu olan Bursa’ya ve 2 milyon 200 binlik Konya’ya yaklaştığı görülüyor. Tabloya göre Bursa’da bin 295, Konya’da ise bin 452 vaka bulunuyor. Bu illerin üzerindeki komşu ilimiz Kocaeli’de 2 bin 409, Ankara’da 2 bin 666, İzmir’de 3 bin 239 ve İstanbul’da 37 bin 606 vaka olduğu belirtiliyor.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x