Sakarya’da Sağlığın hali: 10 bin kişiye 19 yatak

#ferizlide.com: Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programında Sakarya'nın sağlık durumuyla konuştu. Bu alanda iyi bir noktada olmadığımızı dile getiren Nayir,"Durumumuz çok iyi değil, Türkiye'de 10 bin kişiye 28 yatak düşerken bu rakam Sakarya'da 19. Yeni tesislere ihtiyacımız var" diye konuştu

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Adapazarı’nda bir restoranda gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıya Vali Nayir’in yanı sıra, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, kurum ve kuruluşlarda görev yapan basın müdürleri ve Sakarya basını katıldı.
Vali Nayir, burada Sakarya’da her alanda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sakarya’nın sağlık alanında iyi bir durumda olmadığını dile getiren Nayir,”Çok iyi durumda değiliz, Türkiye’de 10 bin kişiye 28 yatak düşerken bu rakam Sakarya’da 19″ ifadelerini kullandı.
Vali Nayir’in açıklaması şöyle: “Sağlıkta Sakaryamızın durumu çok iyi değil. Hasta yatağı sayısı olarak baktığımızda, 10 bin kişiye düşen yatak Türkiye ortalamasına göre 28 yatak, bu rakam bizde ise 19 yatak olarak kayıtlara geçmiş durumda. Yeni binalara, yeni sağlık tesislere ihtiyacımız var. 1 milyon nüfusumuz var, 1. basamak, 2. basamak, 3. basamak sağlık kuruluşlarımıza 1 yılda 10 milyonun üzerinde başvurumuz var. Yani her birimiz aşağı yukaru 10 kez hastaneye gitmişiz. Aynı şekilde adil hizmetlerimizi yürütmüşüz, 95 bin 262 acil başvuru gelmiş. 112’ye talep gelmiş.”

Vali Nayir, yaptığı konuşma sonrasında gazetecilere günün anlam ve önemini belirten hediyeler takdim etti. Gazetecilerle uzun bir süre sohbet eden Vali Nayir, gazetecilerle toplu fotoğraf çekildi. 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x