Sakarya’da MHP farkı

MHP adayları gitmedik yer, açmadık kapı bırakmıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adaylarının 7’si da sahada. Halkın ilgisi ve desteği yüksek.

BÜLBÜL’E DUR DURAK YOK

MHP Adayı Muhammed Levent Bülbül, seçim çalışmalarını Adapazarı’na bağlı Acıelmalık, İkizce Müslim ve İkizce Osmaniye mahallerinde sürdürdü.

Ana ocağı olan Acıelmalık ile komşu mahallelerde ilgiyle karşılanan Bülbül, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni dönemde denge ve denetim açısından da güçlü olması gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin güvenlik meseleleri yanında ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının da göz ardı edilemeyeceğini kaydeden Bülbül, “Devletin beka sorunu yaşadığı, bunun hafife alınamayacağı muhakkak. Bu konuda milli bir mutabakat ve kararlı bir irade var. Ancak ekonomik ve sosyal iyileştirmelerin de süratle hayata geçirilmesi lazım. Bu noktada artık sözü dinlenir bir Genel Başkan var. Örneğin, ‘Çiftçimizin kullandığı mazot üzerindeki vergiler kaldırılacak’ diyorsa bu Devlet sözüdür” dedi.

KABA’DAN SANAYİ ZİYARETİ

MHP Adayı Mehmet Emin Kaba ise çalışmalarına Erenler ilçesinde devam etti. Atatürk Sanayi Sitesi esnafı ile çalışanlarını ziyaret eden Kaba, ardından Bekirpaşa mahallesi seçmeniyle de buluştu.

Sanayi esnafı ve çalışanlarına “Sizlere vaatlerle değil, Devlet Bahçeli sözüyle geldik” diyen Kaba, “Esnaf ve sanatkarlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı, staj, çıraklık ve askerlik sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması, esnafın vergi ve prim yükünün azaltılması, asgari ücretten vergi alınmaması ve emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi, sözümüzdür. ‘İyi de iktidar değilsiniz, nasıl yapacaksınız tüm bunları?’ diye soracak olan varsa, sayın Bahçeli’nin son 2 yıldır belirleyici politikaları buna cevap olacaktır” şeklinde konuştu. Kaba, Bekirpaşa mahallesi ziyaretinde ise yakın ilgi ve destek gördü.

HASAN BALABAN HENDEK’TE

MHP Adayı Hasan Balaban’ın seçim çalışmalarındaki adresi ise Hendek oldu. Uzuncaorman, Kargalı Hanbaba ve Köprübaşı mahallelerini ziyaret eden Balaban, “Hendek’ten Milliyetçi Hareket Partisi’ne güçlü bir destek bekliyoruz” dedi.

Sakarya genelinde MHP’ye büyük bir ilgi ve destek olduğundan söz eden Balaban, “Hendek bizim için önemli bir ilçe. Birinci sıra adayımız Levent Bülbül faktörü var. Yine sizlerin ‘Bizim Turgut’ diye sahiplendiğiniz Turgut Babaoğlu kardeşimize duyduğunuz güveni iftiharla karşılıyoruz. Biz bir ekibiz. Hendek için, Sakarya için biriz ve beraberiz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde sayın Erdoğan’a gösterilecek teveccühü, milletvekili seçiminde ise MHP’ye bekliyoruz. MHP, yasamada denge, yürütme içinde ülke ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda icap ettiğinde vites yükseltir, icabında ise frene basar” ifadelerini kullandı.

EROĞLU’DAN EV ZİYARETLERİ

Akyazı’da çalışmalarını sürdüren MHP Adayı Ali Doğan Eroğlu da, Cumhur İttifakı’na ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek arıyor.

İlçede esnaf ziyaretlerine devam eden Eroğlu, ev ziyaretlerine de başladı. Gündüz programını esnafa ayıran MHP Adayı Eroğlu, iftar sonrası ise Yenimahalle’de ev toplantısına katıldı. “Türkiye ateş çemberinden çıkacak” diyen Eroğlu, “Birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyulan bir süreçteyiz. Güçlü olmalıyız. Milliyetçi Hareket Partisi , Adalet ve Kalkınma Partisi ile ülkenin güvenliği ve aciliyetleri noktasında her şeyi bir kenara koyma olgunluğunu göstermiştir. MHP, milli duruş göstermektedir. Halkımızın desteği ile terörle ve hainlerle mücadele kararlılıkla sürecek, gerekli ekonomik tedbirlerde alınacak” dedi.

ÖKSÜZ KUZEYDE FIRTINA GİBİ

Karasu ve Kocaali’ye adeta karargah kuran MHP Adayı Tolgahan Öksüz ise Yayla, Karşı ve Alandere ile Karasu Küçük Karasu ve Kuyumculu mahallelerine seri ziyaretler gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 24 Haziran virajını sağ salim aşacağına inandığını söyleyen Öksüz, “Milletimiz her şeyin farkında, ihaneti ve yalanları görüyor. Halen çıkıp, Selahattin Demirtaş’ın özgürce seçim faaliyetlerine katılması arzularını dile getiriyorlar. Paşadan apolet sökmeyi hedefleyenleri, terör sevicilere özgürlük diyenlere, bu milletin bir cevabı olmayacak mı? Elbette olacak. Terörle kararlı biçimde mücadele için, ülkenin huzura ve refaha ulaşması için, devlet için ve bu milletin selameti için 24 Haziran seçimlerinde sandıkları patlatacağız. Cumhur İttifakı ile devam, güçlü MHP ile devam” diye konuştu.

KAYA BOĞAZ’I SIKI TUTUYOR

MHP Adayı Şerfettin Kaya da, seçim çevresi Boğaz bölgesinde ziyaretlerini sürdürüyor. Pamukova ilçesinde çalışma yapan Kaya, kamu kurumlarına ve mahallelere ziyaretler gerçekleştirdi.

Pamukova Kaymakamlığı ile Nüfus ve Tapu ilçe müdürlüklerini ziyaret eden MHP Adayı Kaya, içe pazarının yanı sıra Çilekli ve Hüseyinli mahallelerinde de seçmenle buluştu. “MHP’ye büyük ilgi ve teveccüh var” diyen Kaya, “15 Temmuz’dan sonra insanımızın MHP’ye bakışı çok olumlu bir noktaya gelmiş vaziyette. Bunu, saha çalışmalarımızda hissettiğimiz gibi, vatandaşlarımız da açık şekilde ifade eder haldeler. ‘Mevzu vatansa, gerisi teferruattır’ diyebilen bu hareket, Türkiye’nin yeniden inşası noktasında her zaman olduğu gibi üzerine düşeni yapmaya hazırdır ve kararlıdır” dedi.

BUDAK SAHURLA NOKTALADI

Adapazarı’nda seçmenle buluşan MHP Adayı Melikşah Budak ise, Samanlı, Işıklar ve Büyükhataplı mahalle ziyaretlerinin ardından günü sahur vakti Orhan Cami meydanında tamamladı.

Mahalle ziyaretlerinde MHP’nin politikalarını anlatan ve 24 Haziran seçimlerinin önemine değinen Budak, “Türkiye, 15 Temmuz’da hain kalkışmayla ortaya çıkan, zor bir süreçten geçiyor. MHP’nin bu duruma duyarsız kalmamız beklenemezdi. MHP bu ülkenin sigortasıdır. İnançlı kadroları, milli ve kararlı duruşuyla Türkiye’nin düzlüğe çıkması için göreve hazırdır” şeklinde konuştu.

MHP adaylarına, ziyaretlerinde il, ilçe başkanları ile çok sayıda partili d eşlik ediyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x