Sakarya’da kovid19 hasta sayısı yükseliyor

#ferizlide.com: Sakarya'da koronavirüste günlük vaka sayısı 20'nin üzerine çıktı. Bayramda yaşanan hareketlilikle birlikte bu sayının daha da yükselmesinden korkuluyor

Sakarya’da koronavirüsle mücadele sürecinde riskli bir döneme daha girildi.  Tatil sezonunun açılması ve vatandaşların sahillere, turizm noktalarına akın etmesiyle büyük bir bulaşı tehlikesi ortaya çıktı. 

Bir süre önce yaptığımız haberlerde 10’un altına düştüğünü yazdığımız günlük vaka sayısı günlerdir 20’nin üzerinde seyrediyor.  Kentte aktif vaka sayımız 200 civarında bulunurken bu hastaların yaklaşık 40’ı SAÜEAH’ta tedavi görüyor.  Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, taşıyıcıların temaslı olduğu kişileri belirlemek için titiz bir filyasyon çalışması yürütüyor. Bayramda binlerce misafirin geldiği Sakarya’daki sahil, mesire, göl ve diğer turizm alanlarında yaşanan yoğunluğun bu sayıyı yükseltmesinden korkuluyor. 

Şehirde alanların tıklım tıklım olduğu günlerde yetkililer “Mesafeyi koruyun ve maskesiz dolaşmayın” uyarılarını sürdürüyor. 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x
Kapalı
Kapalı