Sakarya valisi değişti, işte yeni vali

#ferizlide.com: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı Valiler Kararnamesiyle Sakarya Valisi ile birlikte toplam 33 ilin valisi değişti.

Valiler Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmıştı.

Kararname gece yarısında Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bu kararnameyle birlikte çok sayıda kaymakam vali olurken, çok sayıda vali de merkeze alındı. Bunlar arasında Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de yer aldı.

Nayir, Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanırken yerine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım atandı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım kimdir:

Çetin Oktay Kaldırım kimdir? Aslen Trabzon Çaykaralı olan Çetin Oktay Kaldırım 04.01.1974 yılında Bayburt’ta doğdu. Orta öğrenimini Bayburt, lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Yüksek Lisansını İngiltere Portsmouth Üniversitesinde 2009 yılında tamamladı. 1998 yılında Gümrük Müşteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak naklen İçişleri Bakanlığı’na 01.05.2000 tarihinde geçti. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiyenin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

2010-2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak, Ekim 2016 tarihinden itibaren de İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Müsteşar yardımcılığı görevi süresince Kamu Yönetimi, Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, Sınır Güvenliği, Yerel ve Bölgesel Kalkınma, İnsan Hakları, Avrupa Birliği, Rekabet, Kümelenme, Uluslararası İlişkiler gibi  alanları kapsayan birçok seminer, program ve kursa katıldı.

2008 yılında Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim aldı. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında Master programına katıldı. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Japonya’da Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Japon Kamu yönetimi Örgütlenmesi hakkında programlara katıldı.

Ayrıca yurtdışında birçok çalışma, toplantı ve resmi ziyarete katıldı. Yukarıda detaylı özgeçmişi verilen Çetin Oktay Kaldırım evli ve üç çocuk babası olup İngilizceyi çok iyi düzeyde, Almanca ve Arapçayı orta düzeyde, Japoncayı ise başlangıç düzeyinde bilmektedir.

EĞİTİM BİLGİLERİ    

Yüksek Lisans : Portsmouth University, International Relations, 2008- 2009 Üniversite:

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi,  Kamu Yönetimi, 1998   

Lise: Erzurum, 1992 Ortaokul: Bayburt İmam Hatip Lisesi,1988    

İŞ TECRÜBESİ  

1998 Gümrük Müsteşarlığı Uzman Yrd.

2000 Giresun Kaymakam Adayı 2003 Samsun Ayvacık Kaymakamı

2003 Siirt Baykan Kaymakamı

2005 Gümüşhane Torul Kaymakamı

2007 Şanlıurfa Vali Yardımcısı

2009 Nevşehir Ürgüp Kaymakamı

2010 Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

2016 İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

2017 Elazığ Valisi (devam ediyor)

#ferizlide.com:

işte yeni atananlar listesi:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x