Sakarya Trabzonlular Derneği’nden gıda yardımı

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan yardım kolilerinin dağıtımına başlandı. Dernek üyelerinin katkıları ile hazırlanan gıda kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ramazan başlamadan önce ulaştırılacak.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, dernek olarak hazırladıkları gıda yardımlarının dağıtımına başladıklarını söyledi.

“Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” diyen başkan Çelebi, şöyle devam etti: “Bir taraftan sağlık alanında koronavirüs ile mücadeleye imkanlarımız ölçüsünde katkı sağlamaya çalışırken diğer taraftan ihtiyaç sahibi ailelerimize de ulaşmaya çalışıyoruz. Dernek yönetim kurulu üyelerimizin özverili çalışmaları ile bu sene de dernek olarak geleneksel hale getirdiğimiz ramazan yardımlarının ramazan başlamadan önce ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımına başladık. Koronavirüs salgını nedeniyle işinden ayrılmak zorunda olan, evde kalan veya daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimize, yaşlılarımıza, yetimlerimize bu zor günde çok daha fazla yardımda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Elbetteki bu zor güleri de atlatacağız. Ancak bu süreci daha kısa sürede atlatabilmemiz bizim elimizde. Ben de bir sağlık çalışanı olarak bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım. Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarının bu süreçte bizden uymamızı istediği kurallara ve talimatlara riayet edelim. Bu vesile ile bu kampanyanın gerçekleşmesinde emeği geçen arkadaşlarıma ve maddi destek veren hayırsever hemşehrilerimize teşekkür ederken Türkiyemize ve bütün dünyaya en kısa zamanda sağlıklı ve huzurlu yarınlar diliyorum.”.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x