Sakarya Kent Şurasında Polis Denetim Çıkışı

#ferizlide.com

Kent Şurasının Toplantısında Erol Öztürk Hacieyüpoğlu, “Bizim şehirde anarşist mi var yoksa orta doğuda bir şehir mi burası?” dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinin ardından Sakarya Kent Şurasını kuran Erol Öztürk Hacieyüpoğlu, şuranın son toplantısında, şehir girişinde yapılan polis denetimlerinden rahatsız olduğunu açıkladı.

Sakarya Kent şurası üç aylık yaz tatilinin sona ermesinin ardından 79. birleşimiyle üyelerle bir araya geldi. Şurada Sakarya’nın gündem maddeleri masaya yatırıldı. Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu şurada yaptığı konuşmada, “Şehrin girişinde halen sıkıyönetim var, olağan üstü hal kaldı mı? Ama bu şehirde olağan üstü hal var biz şehrin eşrafları gideceğiz valiye, diyeceğiz ki sayın valim olağan üstü hal uygulaması kalkmadı mı? Şehrin girişlerinde polis noktaları var, bizim şehirde anarşist mi var yoksa orta doğuda bir şehir mi burası?” dedi.

Kent Şurası Başkanı Yavuz Deniz’de ilginç açıklamalarda bulundu. Deniz, “Yeni Cami önünde 25-30 Suriyeli delikanlılar cami önünde ayaklarını uzatmışlar istedikleri gibi hareket ediyorlar, hiçbir Allah’ın kulu siz burada neden dikiliyorsunuz diyen yok. Ben sordum etraftakilere bunlar neden bekliyor diye… iş için bekledikleri söylendi. Ben çocukluğumdan beri bilirim Adapazarı’nın Karaağaç bölgesinde iş için toplanılan yer var; oradan işçi lazım olan kişiler alıp bu noktadan götürürlerdi. Soruyorum şimdi Sakarya’da belediye yok mu? Bilhassa Adapazarı belediyesi hiç mi yok? Vilayet nerde? Neden bunlarla ilgili bir önlem alınmıyor, bu durum ile nereye gidiyoruz? Cami önünde bekleyen Suriyeliler oradan geçen bacılarımız laf atıp bir durum ortaya çıkar olaylar meydana gelirse, bu duruma kim sahip çıkacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu