SAGÜSAD bir ustayı ağırlıyor

#ferizlide.com

İzzet Keribar SAGÜSAD’da

Ünlü Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, SAKARYA Güzel Sanatlar Derneği’nin onur misafiri olarak 25 Ekim Perşembe akşamı SAGÜSAD’da fotoğraf gösterisi ve söyleşisi yapacak. Dernek Başkanı Ünal Dabak’’Bir büyük ustayı daha derneğimizde ağırlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz..Sanatçıyı izlemek isteyenleri derneğimizin Eski Hendek Caddesi’ndeki salonumuza bekliyoruz..

İzzet Keribar Kimdir;

1952 yılında fotoğrafçılığa başlamış olan Keribar, 1980 yılını fotoğrafçılığı ikinci doğuşu olarak belirtiyor. 1982 yılından beri yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştirdi. yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştiren Keribar, İfsak’ta fotoğraf kurslarına hocalık yapmakta, Türkiye’de yapılan fotoğraf yarışmalarının jürilerinde sık sık yer almaktadır.

 

Sanatçının pek çok prestijli ödülü bulunmaktadır. Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından 1985 yılında A.Fiap (Sanatçı), 1988 yılında da E.Fiap (Ekselans) ünvanları ile yılında almıştır. Aynı zamanda Fransız Kültür Bakanlığı’nca Legion d’Honneur nişanı (Akademik Başarılar Şövalyelik ünvanı)nı kazanmıştır. Diğer ödülleri arasında National Geographic Traveler’da aldığı 2.lik ve Fuji Avrupa Basın Ödüllerinde ayri kez aldığı 1.lik. ler

 

Sanatçı, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) üyesidir. Birçok kuruluşta halen fotoğraf dersleri vermektedir.

 

İzzet Keribar yedi dil konuşabiliyor. (Türkçe, Ingilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Yunanca).

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x