Sağlıkta Şiddet, Bu kez de Ferizli Devlet hastanesi!

Doktorun boğazına sarıldılar, güvenlikçiyi yumrukladılar...

  1. Sağlıkta şiddet dinmiyor. Bu kez de Ferizli Devlet hastanesi!

Son günlerde yeniden tırmanışa geçen “Sağlıkta şiddet” olaylarına bir yenisi daha eklendi. Dün gece rahatsızlanan babalarını Ferizli Devlet Hastanesi’ne getiren 2 genç önce doktoru daha sonrada doktoru korumaya çalışan güvenlikçiyi darp etti.

İstenmeyen olay dün gece saatlerinde meydana geldi. Evinde rahatsızlanan baba B.T.’yi oğulları E.T. ve O.T. apar topar Ferizli Devlet Hastanesi’ne getirdi. Acil bölümünden giriş yapan hasta ve yakınları bir süre sonra Acil’de görevli doktor E.C.’yi sözlü olarak taciz etmeye başladı.

İddialara göre; Doktorun sıraları geldiğinde kendilerine müdahale edeceği yanıtıyla tatmin olmayan iki kardeş doktorun kapısını tekme ile açarak doktor E.C.’ye saldırdı. Biri doktorun boğazına sarılırken diğeri ise kendilerine müdahale etmeye çalışan güvenlik görevlisi S.B.’ye saldırdı.

Hasta yakınlarının ve verilen “Beyaz” kod ile olay yerine gelen polisin müdahalesi ile son bulan olayda kardeşlerden biri gözaltına alınırken bir diğerinin polis gelmeden hastaneden kaçtığı iddia edildi.

Olay sonrası Polis geniş çaplı inceleme başlattı.

3 Yorum

  1. Yalan haber yapmanın cezasını da insanları karalamanın cezasını da siz bilmelisiniz diye düşünüyorum orda olan bir hasta olarak öyle bir olay olmadı sadece doktorun söylediklerine karşı bir mukavemet oldu ve yazık yalan haberden medet ummanıza..

  2. Sağlıkta ve eğitimde şiddet geri kalmış zavallı insanların sözde güç gösterisidir.
    Doktorumuza ve güvenlik personeline geçmiş olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu