Sağlık Bakanı geldi talimat verdi ve gitti

#ferizlide.com

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Valilik’te yapılan toplantının ardından yeni doğumevi inşaatı ve şehir hastanesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 Çeşitli programlara katılmak üzere ilimize gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ilk durağı olan Valilik girişinde  Vali Ahmet Hamdi Nayir ve bürokratlar karşıladı.

Karşılamada öğrencilere sağlık personeli kıyafeti giydirilerek Fahrettin Koca’ya çiçek takdim edildi.

Ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce de yer aldı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün bünyesine katılacak olan yeni ambulanslar için yapılacak tören için 112 sağlık ekipleri de hazır bulundu.

Daire müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantının ardından Koca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapımı süren Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin bitirilerek teslim edileceği tarihi açıkladı. Koca, 1000 yataklı şehir hastanesi ilgili de konuşurken, mevcut hastanelerde kapasite arttırımı için talimat verdiğini açıkladı.

Bir dizi ziyaretler için ilimize gelen Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Sakarya Valiliğinde yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Koca, “Sakarya’da sağlık ile ilgili sorunları ve yapılabilecekleri istişare etme fırsatı buldum Özellikle devam eden ve planlanan yatırımları konuştuk. Sakarya turizmde önemi bir payı olan bir ilimiz. Sağlık ve kaplıca olarak önemli bir boşluğu doldurduğunu söyleyemem. Önümüzdeki dönemlerde kaplıca turizminden daha fazla pay alması için daha fazla gayret içerisinde olacağız” dedi.

Yapımı süren Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Koca, “Özellikle son 4-5 aydan bu yana hızla fiziki şartlarını tamamlamayı ve şuanda yüzde 55 gibi gerçekleşme oranına gelmiş oldu Müteahit firma ile görüşerek hastaneyi 2019’un kasım ayının sonunda teslim edilmesinde uzlaştık Bu noktada gerekli ödenekler sağlanarak önünü açacağız” diye konuştu.

Bin yataklı şehir hastanesi ile ilgili de konuşan Koca, “Sakarya’da şehir hastanesi yok. Bununla ilgili 400 dönümlü bir arazide bin yataklı bir şehir hastanesi planı ve projesi var. Fizibiliteleri yapılıp bir noktaya gelmiş oldu, bu yıl içerisinde ihale sürecide başlamış ve tamamlamış olacak.
Şehir hastanesinin 2 yıllık yapım süreci söz konusu olacak. Sakarya’nın salık üssü olma noktasında önemli bir işlevi olacağını söyleyebilirim” dedi.

KAPASİTE ARTTIRIMI MÜJDESİ
Koca, “Bundan sonra hastaların il dışına sevk edilmediği, Sakarya’da tedavilerinin yapıldığı, branş çeşitliliği ve insan kaynağı ve nitelikli insan gücü ve teknolojisiyle her türlü müdahalenin yapılabilir olduğu, bir sağlık kenti Sakarya olmasını arzuluyoruz.
Yoğun bakım hastalarının şehir dışına sevk edilme durumu olduğunu biliyoruz, var olan hastanelerde de kapasite arttırma noktasında talimat verdim” şeklinde konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu