SAGA Kuruldu

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Sivil Aktive ve Girişimcilik Ağı Derneği(SAGA) tüm dünyada ses getirecek etkinlikler yapmak üzere çalışmalara başladı.

Söz konusu dernek, 9 kişi olan kurucu üyelerinin tamamı alanında yetkin, çalışmalarıyla öne çıkan öğretmenlerden oluşuyor.

Amaç, çalışma alanları eğitim ve sosyal girişimcilik olan bir gurup öğretmen tarafından kurulan STK olarak Avrupa Birliği hibeleri ve birçok sivil toplum kuruluşu ile işbirliği yapmak bu alandaki boşluğu doldurmak.

Sakarya merkezli olarak kurulan Dernek Ferizlide de birçok çalışma yapmayı hedefliyor. Dernek gençleri ve dezavantajlı gurupları öncelik olarak düşünüyor.

Sivil Aktive ve Girişimcilik Ağı Derneği’nden yapılan açıklama şöyle: “Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor temalarında aktiviteler gerçekleştirecek, yeni projelere imza atacak Sivil Aktivite ve Girişimcilik Ağını (SAGA) kurduk. Bölgesel önceliklerin yanı sıra ulusal ve uluslararası faaliyetlerde aktif yer almayı hedefledik, sürdürülebilir kalkınma önceliği ekseninde çalışmalarımıza başlıyoruz.”

Dernek, proje başvurularına destek verecek ve çeşitli derneklerle işbirliği yaparak ulusal anlamda ses getiren projeleri de gerçekleştirecek” deniliyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x